0

Wijnaldum postigao četiri gola u pobjedi Newcastlea 6:2 nad Norwichom

U okviru devetog kola engleske Premierlige utakmicu sa osam golova odigrali su Newcastle i Norwich. Na kraju je rezultat glasio 6:2 za domaći tim, a četverostruki strijelac za Svrake bio je Georginio Wijnaldum.

Holanđanin je doveo Newcastle u vodstvo u 14. minuti, a samo šest minuta poslije Dieumerci Mbokani je poravnao na 1:1.

Na novi gol se opet čekalo šest minuta, a Wijnaldum je postigao svoj drugi pogodak.

U 33. minuti Ayoze Perez je povisio na 3:1, a samo minutu poslije Nathan Redmond smanjuje na 3:2 i to je bio rezultat prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme otvorio je Aleksandar Mitrović golom u 64. minuti, a Wijnaldum het-trik postiže dvije minute poslije. Pet minuta priej kraja susreta svoj četvrti pogodak postigao je Holanđanin za konačnih 6:2.

All Goals and Full Highlights HD | Newcastle... by zidanekrisz

Rezultati devetog kola: Chelsea - Aston Villa 2:0, Crystal Palace - West Ham 1:3, Everton - Manchester United 0:3, Manchester City - Bournemouth 5:1, Southampton - Leicester City 2:2, WBA - Sunderland 1:0, Newcastle - Norwich 6:2. Sutra igraju Swansea - Stoke City.