Željo uspio preokrenuti
0

Višća pogodio za tri boda protiv Čelika

Sarajevo-x.com
Nogometaši Željezničara su na Grbavici došli do pobjede protiv Čelika u 9. kolu Premijer lige BiH, nakon što su Zeničani vodili sa 1:0.

Prvih 45 minuta završeno je bez golova, a Čelik je do vodstva stigao u 68. minuti, kad je precizan nakon kontre bio Purić. No, slavlje gostiju trajalo je tek četiri minute. Stvari je na početak u 72. minuti vratio Savić, nakon ubačaja Bešlije.

Za potpuni preokret pobrinuo se Višća, koji je sjajnim udarcem s ivice 16-erca u 81. minuti savladao gostujućeg golmana Bilobrka, te tako donio veliku radost navijačima i tri boda svojoj ekipi.

Banjalučki Borac na svom terenu nije imao većih problema protiv tuzlanske Slobode, te su sve riješili već u prvih 45 minuta.

Tuzlake je u 16. minuti "načeo" Duško Stajić. On je s 20-ak metara šutirao po sredini gola gostiju, čiji je golman Mujkić bio loše postavljen, te je lopta završila iza njegovih leđa.

Minut kasnije Vukelja je uposlio Nikolića, a ovaj drugi put matirao Mujkića, a ispostavit će se i ekipu Slobode, koja do kraja susreta nije uspjela uraditi bilo šta da izbjegne poraz.

Ranije danas odigrano je još šest susreta 9. kola Premijer lige BiH.

Rezultati 9. kola Premijer lige BiH:

Željezničar - Čelik 2:1 Borac - Sloboda 2:0 Zvijezda - Sarajevo 1:1 Olimpic - Zrinjski 2:0 Travnik - Slavija 5:3 Široki Brijeg - Drina 5:1 Leotar - Velež 2:1 Rudar - Budućnost 2:1

1. Borac 9 7 1 1 16:5 22
  2. Željezničar 9 6 0 3 21:10 18
  3. Sarajevo 9 5 2 2 13:7 17
  4. Olimpic 9 5 1 3 9:7 16
  5. Travnik 9 5 0 4 18:12 15
  6. Široki Brijeg 9 5 0 4 17:12 15
  7. Zvijezda 9 4 2 3 11:12 14
  8. Zrinjski 9 4 1 4 9:9 13