Na Grbavici dar-mar u 3 minute
0

Željo uzeo bodove Zvijezdi, Čelik savladao Zrinjski

Sarajevo-x.com
U okviru drugog kola nogometne Premijer lige BiH u nedjeljnom večernjem terminu odigrane su tri utakmice. Željezničar je na Grbavici slavio protiv Zvijezde iz Gradačca, Čelik je na Bilinom Polju savladao mostarski Zrinjski, dok je Široki Brijeg protiv Rudara iz Prijedora izgubio sa 2:1.

Plavi s Grbavice su pred 6.500 gledalaca u vodstvo došli tek u 58. minuti, uprkos činjenici da su sve vrijeme pokazivali nadmoć i vršili pritisak na gol gostiju. Strijelac je bio Mirsad Bešlija.

Dar-mar u tri minute

Odmah potom, već u 61. minuti, Edin Višća je sjajnim šutem sa 20 metara pogodio gol Hadžiđulbića za konačnih 2:0.

Osim toga, za aktuelnog prvaka države bilježimo šanse Bešlije, Zebe, Svrake, Popovića, Radovanovića i Rovčanina, te na strani gostiju Hamzića, Kneževića, Vidovića i Delića.

Čeliku pomogao autogol Melhera

U Zenici je Čelik već u petoj minuti slavio pogotkom Brkovića iz slobodnog udarca. U nastavku su domaći imali nekoliko poluprilika, međutim najbolju je ipak imao Zrinjski u 29. minuti.

Zeničani su potom nastavili s dominacijom, koja je u 67. minuti krunisana još jednim golom. Ovoga puta golman Mostaraca Melher dao je autogol.

Zrinjski je uspio smanjiti na 2:1 golom Landrića u 84. minuti susreta.

Rudar slavio u gostima

Rudar iz Prijedora u gostima je savladao Široki Brijeg rezultatom 2:1. Prvi su u vodstvo došli domaći preko Topića, kojem je za gol u 28. minuti asistirao Šilić.

U nastavku nije bilo većih uzbuđenja. Do izjednačenja se na Pecari čekalo sve do 69. minute, kada je Kovačević šutirao za 1:1. Samo četiri minute kasnije Kantar je pogodio za vodstvo Prijedorčana sa 2:1.

Kažimo i to da je Široki posljednje trenutke meča igrao sa 10 igrača, pošto je u 89. minuti "pocrvenio" Zakarić.

Premijer liga BiH, 2. kolo:

FK Sloboda - NK Travnik 2:0 FK Željezničar - NK Zvijezda 2:0 FK Leotar - FK Olimpik 0:1 NK Široki Brijeg - FK Rudar P. 1:2 FK Drina Zvornik - FK Borac 0:2 FK Velež - FK Budućnost Banovići 2:0 NK Čelik - HŠK Zrinjski 2:1 FK Slavija - FK Sarajevo 2:1

1. Željezničar 2 2 0 0 4:0 6
  2. Slavija 2 2 0 0 3:1 6
  3. Rudar 2 1 1 0 3:2 4
  4. Velež 1 1 0 0 2:0 3
  5. Borac 2 1 0 1 4:3 3
  6. Čelik 1 1 0 0 2:1 3
  7. Sloboda 2 1 0 1 2:1 3
  8. Široki Brijeg 2 1 0 1 4:4 3