Asistencija u Ligi prvaka
39

Višća i saigrač briljantno izigrali odbranu Leipziga i vratili Bašakšehir u život

K. H.
Bh. reprezentativac Edin Višća upisao je lijepu asistenciju u meču 5. kola grupne faze Lige prvaka protiv Leipziga nakon što je iz uigranog kornera uposlio svog saigrača Irfana Kahvecija koji je postigao gol.

Leipzig je do finiša prvog poluvremena imao veliko vodstvo od 2:0, a golove za goste iz Njemačke postigli su Poulsen u 26. i Mukiele u 43. minuti.

Činilo se da će na poluvrijeme gostujući tim otići s velikom prednošću, no u trećoj minuti sudijske nadoknade Bašakšehir je uspio smanjiti prednost i to nakon izuzetno lijepog pogotka koji su postigli iz uigranog kornera.

Bh. reprezentativac Edin Višća izveo je korner, a iako su svi očekivali da će centrirati loptu na nekog od svojih saigrača koji su bili u kaznenom prostoru, on je direktno dodao do Kahvecija koji je natrčao na vrh kaznenog prostora i pogodio za 2:1.

[TWITTER]1334206908002164738[/TWITTER]

Ovaj lijep i uigran pogodak vratio je nadu Bašakšehiru da u ovom meču može doći do bodova, a za Višću je ovo druga asistencija u ovoj sezoni Lige prvaka.