96

Velež prekinuo niz Borca od 13 utakmica bez poraza

Ekipa Veleža savladala je goste iz Banje Luke rezultatom 1:0, u utakmici u okviru 26. kola BHT Premijer lige. Na taj način Rođeni su prekinuli niz Borca od 13 utakmica bez poraza, te nastavili svoj niz od deset utakmica bez poraza.

U prvom poluvremenu utakmice koja se igrala na stadionu Vrapčići nije bilo pravih prilika ni na jednoj, niti na drugoj strani. Prvi ozbiljniji udarac uputio je Žižović pred sami kraj prvog poluvremena, no golman Veleža Oštraković je odbranio.

U drugom poluvremenu bilo je nešto više šuteva prema golu, i domaćina i gostiju. Dobru priliku Borac je imao u 66. minuti kada je Kantar izveo sjajnu akciju, a Žižović s pet metara loptu poslao malo pored Oštrakovićeve lijeve stative.

Nekoliko minuta kasnije, Rođeni su iskoristili svoju priliku. Strijelac jedinog pogotka na utakmici je bio Okić, koji je uspio u 73 minuti smjestiti loptu u desnu stranu Marčetićevog gola.

Borac je do kraja utakmice nastojao izjednačiti rezultat. Kantar je imao sjajnu priliku u 81. minuti, ali nije bio dovoljno precizan te su na stadionu Vrapčići domaći igrači slavili rezultatom 1:0.