BHT Premijer liga
0

Borac pobijedio Željezničar 2:0 i ostavio Sarajevo na minus dva

Piše: Edin Isanović
U posljednjoj utakmici današnjeg programa 17. kola BHT Premijer lige Borac je pobijedio sarajevski Željezničar rezultatom 2:0. Strijelci su bili Stokić u 33. i Trivunović u 37. minuti.

Domaći su odmah krenuli ofanzivno prema golu gostiju sa Grbavice. Već u prvom napadu Bilbija se našao "oči u oči“ sa Antolovićem, ali je čuvar mreže Plavih odlično intervenisao i loptu izbio u korner. Isti igrač nije iskoristio priliku u 14. minuti kada je šutirao pored gola.

Nakon toga igralo se između dva šesnaesterca, a treba naglasiti da je teren bio izuzetno težak.

Igrao se 19. minut kada je u šesnaestercu gostiju Stanić oborio Maletića koji je nakon toga tražio kazneni udarac. Ipak, zaradio je žuti karton zbog simuliranja.

Domaći su došli u vodstvo u 33. minuti. Stokić je šutirao iz slobodnog udarca, lopta je zakačila jednog igrača u živom zidu, promijenila smjer i prevarila Antolovića. To je izazavalo veliko slavlje pristalica Borca.

Samo četiri minute kasnije Trivunović je nakon kornera bio na pravom mjestu i loptu pospremio u mrežu za 2:0. Rezultat se do kraja prvog poluvremena nije mijenjao.

U nastavku su gosti krenuli snažnije. Iz slobodnog udarca svoj šut je oprobao Bogičević, ali nije bio precizan. Domaći su nakon toga smirili igru.

U 60. minuti sudija Živković prekinuo je na nekoliko minuta utakmicu jer su navijači Borca nepristojno skandirali. Darko Maletić je nakon kontranapada u 69. minuti imao dobru priliku. Međutim, Srđan Stanić je sjajno uklizao i izblokirao njegov šut.

Do kraja meča igrači Borca su čuvali loptu i utakmicu priveli kraju.

Ovim trijumfom Borac se priključio vrhu tabela, a Sarajevo je ostavio na dva boda zaostatka za Plavima. Kako stoje stvari, bitka za naslov bit će interesantna.

U ostalim susretima 17. kola PL BiH postignuti su sljedeći rezultati:

Sarajevo - Rudar 3:0 Zvijezda - GOŠK 2:1 Olimpic - Gradina 2:1

Velež - Čelik 2:1 Travnik - Slavija 1:2 Leotar - Radnik 1:2 Borac - Željezničar 2:0

Sutra u 15 sati sastaju se Široki Brijeg i Zrinjski.

1. Željezničar 17 12 2 3 24:11 38
  2. Sarajevo 17 11 3 3 32:12 36
  1. Olimpic 17 9 5 3 21:12 32
  2. Zrinjski16 9 2 5 15:14 29
  3. Slavija 17 8 5 4 15:11 29
  4. Široki Brijeg 16 8 4 4 26:12 28
  5. Borac17 8 4 5 21:13 28
  6. Čelik 17 6 5 6 20:18 23