Bundesliga
329

VIDEO / Vedad Ibišević donio pobjedu Stuttgartu nad Hamburgom

U okviru 8. kola Bundeslige danas je odigrana i utakmica između Hamburga i Stuttgarta. Slavili su gosti rezultatom 1:0, a strijelac je bio Vedad Ibišević.

Naš reprezentativni fudbaler Vedad Ibišević doveo je Stuttgart u vodstvo u 30 minuti, a asistirao mu je Martin Harnik. Imao je Ibišević dobru priliku i u 15. minuti, ali je lopta završila izvan okvira gola.

Nakon vodstva gostujuće ekipe, Hamburg je konstantno vršio pritisak na gol protivnika, što je zamalo završilo izjednačenjem u samom finišu prvog poluvremena. Milan Badelj je bio u sjajnoj prilici, ali je lopta pogodila prečku, pa se na pauzu otišlo rezultatom 1:0 za Stuttgart.

U nastavku susreta obje ekipe su imale nekoliko dobrih akcija i pokušaja za postizanje gola, ali je rezultat ostao nepromijenjen. Spomenimo i to da je naš reprezentativac Ibišević nastavio dobru igru iz prvog poluvremena. Sjajnu priliku je imao i u 90. minuti. Ibišević je zaradio i žuti karton pred kraj susreta.