Serie A
9

Vecino u finišu susreta pogodio za remi Intera i Rome

Nogometaši Intera su remizirali sa Romom u Milanu rezultatom 1:1 u 21. kolu italijanske Serie A.

Susret nije ponudio previše uzbuđenja. Inter je prvi ozbiljnije zaprijetio u 29. minuti kada je Perišić bio u velikoj šansi, ali je njegov šut iz peterca Alisson sjajno odbranio.

Golman Rome je dvije minute kasnije asistirao za prvi pogodak na susretu. Brazilac je poslao dugu loptu pred kazneni prostor Intera, Santon je katastrofalno pogriješio, lopta je došla do El Shaarawyja koji rutinski matira Handanovića za 1:0.

Inter je svim silama pokušavao doći barem do boda, a kada je u 74. minuti Icardi iz dobre pozicije pogodio stativu svi su na "Giuseppe Meazzi" pomislili da će Vučica osvojiti tri boda.

Ipak, u 86. minuti Nerazzurri su došli do boda. Brozović je ubacio sa lijeve strane, a Vecino je glavom pogodio za konačnih 1:1.

Edin Džeko je u redovima Rome igrao do 84. minute kada ga je zamijenio Schick.