92

Tok utakmice: Željezničar - Balzan 1:0

FK Željezničar je večeras na stadionu "Asim Ferhatović Hase" odigrao uzvratnu utakmicu 1. pretkola Evropske lige protiv malteškog predstavnika Balzana. Plavi su iz prve utakmice odigrane na Malti imali prednost od 2:0, a u revanšu su pobijedili rezultatom 1:0 i prošli u 2. pretkolo Evropske lige, gdje ih čeka mađarski Ferencvaroš. Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
90' +3 - Kraj utakmice! Željezničar je pobijedio Balzan rezultatom 1:0 i prošao u 2. pretkolo Evropske lige. Jedini gol na utakmici postigao je Damir Sadiković.
90' +2 - Finiš utakmice na Koševu, Željo vodi 1:0 protiv Balzana.
90'+1 - Loše izveden slobodan udarac, Damir Sadiković pogodio živi zid.
90' - Igrat će se još tri minute.
90' - Slobodan udarac za Željezničar.
90' - Izmjena u ekipi Balzana, Goubadia je izašao iz igre, a zamijenio ga je Borg.
88' - Odlična igra Damira Sadikovića, dobro je odigrao u defanzivi.
88' - Manijaci slave na južnoj tribini. Njihov tim je u 2. pretkolu Evropske lige.
86' - Još četiri minute do isteka regularnog dijela utakmice.
84' - Zoran Kokot napušta igru, umjesto njega ulazi Amer Hiroš.
84' - I jedni i drugi čekaju kraj utakmice. Ovdje je već sve jasno, Željo ide dalje.
81' - Dobar pokušaj Đelmića, lopta odlazi iznad prečka gostujućeg gola.
80' - Deset minuta do kraja regularnog toka utakmice. Plavi su definitivno u 2. pretkolu, gdje ih čeka Ferencvaroš.
79' - Darmanin zamijenio Grimu kod Balzana.
79' - Ubačaj Kerima Memije nije iskoristio Damir Sadiković.
77' - Ubačaj u peterac, no, opasnosti po Antolovića nema.
76' - Damir Sadiković sjajno koristi priliku za igru. Poigrava se s odbranom Balzana. Njegov novi šut je izblokiran.
76' - Opasan napad Balzana, lopta ide iznad gola.
75' - Slobodan udarac za Željezničar, šut Bajića otišao direktno u golmana Balzana.
73' - Agiusa mijenja Micallef u timu Balzana.
73' - Centaršut Damira Sadikovića izblokiran, Balzan u kontranapadu, ali šut Fenecha je bio neprecizan.
71' - Stativa za Željezničar!
70' - Damir Sadiković je sjajnim šutem iskosa lijepo pogodio mrežu gostiju.
70' - Jovana Blagojevića je zamijenio Enis Sadiković.
69' - GOOOOOOOOL! Strijelac je Damir Sadiković. Kakav je to bio šut! Željo vodi 1:0.
68' - Serrano je dobio žuti karton zbog prekršaja.
67' - Manijaci su pozdravili i bivšeg igrača Plavih, njihovog kapitena, Srđana Stanića.
66' - Ovacije za Riada Bajića s južne tribine.
65' - Opao tempo igre na Koševu.
64' - Damir Sadiković mijenja Dženisa Beganovića u ekipi Željezničara.
63' - Kratak prekid zbog povrede igrača Balzana.
61' - Fenech dobio žuti karton u ekipi Balzana.
60' - Protivnik Željezničaru u 2. pretkolu Evropske lige bit će mađarski Ferencvaroš.
60' - Snažan udarac s distance Fenecha, Antolović vadi ispod prečke. Bilo je opasno.
58' - Slobodan udarac izveo Blagojević, golman Balzana Senatore odbranio bez većih problema.
57' - Damir Sadiković i Secouba Diatta bi trebali uskoro u igru u ekipi Željezničara.
56' - Koševo iz zraka....

56' - Udarac Bajića iz okreta nakon dodavanja Đelimća, ali nema gola za Plave.
54' - Udarac Fenecha završio pored stative.
54' - Igra se otvoreno na Koševu, ali zasad golova nema.
53' - Nogometaši Balzana u ofsajdu, tačnije, bio je to Grioli.
53' - Navijači Željezničara traže od svojih ljubimaca da postignu gol. bodre ih sa južne tribine.
51' - Beganović pada na rubu kaznenog prostora Balzana, sudija se nije oglasio.
50' - Željezničar kontroliše igru, baš kao i u prvom poluvremenu, nema žurbe.

47' - Zamalo autogol! Odbrambeni igrač Balzana vratio loptu glavom ka svom golu. Mogao je Željezničar do vodstva.
47' - Korner će izvesti Blagojević.
47' - Željezničar je u napadu, biće korner.
46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Naprijed Plavi!

- Uskoro počinje drugo poluvrijeme. Stadion "Asim Ferhatović Hase" trenutno izgleda ovako.

- Plavi su u prvom poluvremenu imali nekoliko dobrih prilika, ali nisu uspjeli postići gol. Također, nekoliko puta su bili i neoprezni, zbog čega će im trener Milomir Odović imati šta reći tokom pauze.

45' - Kraj prvog poluvremena.
44' - Finiš je prvog poluvremena, na Koševu je 0:0.
44' - Centaršut Blagojevića za Kvesića, bek Željezničara ne stiže loptu. Propala je prilika za Plave.
42' - Korner za Želju. ubacio Đelmić, ali nema opasnosti po gostujući gol.
41' - Plavi gube loptu.
41' - Novi prekršaj na sredini terena. Napad za Željezničar.
40' - Memija je jedan od najvažnijih igrača Plavih. Od njega se mnogo očekuje.

38' - Napad na drugoj strani, Đelmić centirao, ali Kokot loše šutira. Lopta je završila pored gola Balzana.
38' - Kakav šut prema golu Željezničara. Snažan udarac uputio je Grioli, ali je lopta završila iznad prečke Antolovićevog gola.
37' - Guobadia dobio žuti karton. Nepropisno je zauistavio Kokota.
35' - Greška odbrane Željezničara i mnogo sreće na kraju. Balzan je mogao povesti nakon udarca Bilbaoa, ali je Antolović dobro odbranio.
34' - Izblokiran udarac Kokota. Steže se obruč oko gola Balzana. Šutirao je i Beganović, ali neprecizno.
32' - Napad Plavih uspijeva zaustaviti odbrana Balzana.
31' - Ovako večeras izgleda stadion "Asim Ferhatović Hase". Fotografija snimljena dronom.

28' - Prekršaj Bajića na sredini terena.
27' - Nova dobra prilika za Plave, ali je lopta na kraju završila u rukama golmana Balzana.
26' - Korner za Želju, Kokot šutira preko gola.
26' - Kakav šut Blagojevića! Ipak, odbranio je golman Balzana.
26' - Prekršaj za Željezničar, prilika za ubačaj u kazneni prostor Balzana. ubacit će Đelmić.
24' - Prekršaj za Željezničar, nedozvoljen start Goubadije.
23' - Konstantna podrška Manijaka. Navijači Željezničara su počeli navijati prije početka utakmice, pjesma ne prestaje.
22' - Žuti karton za Kerima Memiju.
20' - Opasnu kontru Balzana zaustavio Bogdanović.
20' - Lijepa akcija Željezničara, udarac Kvesića izblokiran.
18' - Pokušaj gostiju po desnoj strani, ali lopta završava u gol autu.
17' - Nakon Kvesićevog centaršuta je glavom pokušao Beganović. Lopta je završila iznad gola Balzana.
15' - Bezopasan napad Balzana, gostujući napadači nemaju ideju kako doći do Antolovićevog gola. Razlika u kvaliteti je očigledna.
12' - Željezničar kontroliše igru, nogometaši tima sa Grbavice igraju mirno, od noge do noge i čekaju svoju priliku.
12' - Kontranapad Balzana zaustavljaju defanzivci Plavih.
11' - Podrška Manijaka s južne tribine uz bubnjeve. Željezničar ima sve uslove da večeras ostvari pobjedu i ovjeri plasman u 2. pretkolo.
9' - Zasad bez većih prilika, Željezničar - Balzan i dalje 0:0.
6' - Pokušaj glavom Zorana Kokota, lopta završila pored stative.
4' - Plavi već u prvim minutama utakmice uspostavljaju kontrolu na terenu. Sve zasad nalikuje na prvu utakmicu.
3' - Opasan napad Željezničara, ali Kvesićevo dodavanje ne stiže Bajić.
2' - Prekšaj za Željezničar nad Bajićem na sredini terena.
2' - Nogometaši Željezničara nigdje ne žure, imaju dobar rezultat iz prvog meča,
1' - Prvi napad Balzana bezopasan.
1' - Počela je utakmica, Naprijed Željo!
21:11 - Još uvijek se čeka početak utakmice, igrači su već nekoliko minuta na terenu i spremni su za igru.
21:10 - Navijači Željezničara skandiraju ime ubijenog navijača Mirze Raščića.
21:08 - Sjajna podrška Manijaka s južne tribine.
21:08 - Sve je spremno za početak utakmice.
21:04 - Igrači Željezničara i Balzana su izašli na teren.

21:00 - Navijači Željezničara pjevaju Tifinu "Grbavicu". Večeras će atmosfera biti sjajna.
20:56 - Prvi golman FK Željezničar, Marijan Antolović, u izjavi za medije je rekao da ne očekuje lagan zadatak, ali da se nada da neće imati mnogo posla, kao što je slučaj bio u prvoj utakmici odigranoj na Malti.
20:51 - Šef stučnog štaba FK Željezničar Milomir Odović bio je zadovoljan igrom i rezultatom u prvoj utakmici, prihvatio je ulogu favorita, ali je istakao da se njegova ekipa večeras neće opustiti. Plavi su se dobro spremili i namjeravaju pobjedom potvrditi plasman u 2. pretkolo Evropske lige.
20:49 - Trener Balzana Oliver Spiteri je uoči utakmice izjavio da njegova ekipa nije došla na izlet u Sarajevo te da namjerava hrabro odigrati utakmicu i dati sve od sebe kako bi se prikazala u najboljem svjetlu. Maltežani imaju zaostatak od dva gola iz prve utakmice.
20:40 - Navijači FK Željezničar polako pristižu na istočnu, južnu i zapadnu tribinu stadiona "Asim Ferhatović Hase". Večeras žele da njihovi ljubimci pobjedom potvrde plasman u 2. pretkolo Evropske lige.

20:39 - Nogometaši obje ekipe su trenutno na zagrijavanju. Utakmica počinje za nešto više od pola sata.

20:39 - Šef stručnog štaba Balzana Oliver Spiteri je izabrao sljedećih 11 igrača: Valerio Senatore, Justin Grioli, Samir Arab, Ryan Fenech, Edison Bilbao, Dylan Grima, Clive Brincat, Terence Agius, Elkin Serrano, Osa Goubadia.

Rezervni igrači su Christian Cassar, Mikhail Sciberras, Lydon Micallef, Luke Sciberras, Ryan Darmanin, Michael Borg, Sean Cipriott.

20:36 - Trener Željezničara Milomir Odović odlučio se za sljedeći sastav: Marijan Antolović, Josip Kvesić, Aleksandar Kosorić, Kerim Memija, Riad Bajić, Jovan Blagojević, Ognjen Đelmić, Amir Hadžiahmetović, Dženis Beganović, Jasmin Bogdanović i Zoran Kokot.

Na klupi su Vedran Kjosevski, Dejan Uzelac, Secouba Diatta, Ivan Livaja, Enis Sadiković, Damir Sadiković i Amer Hiroš.

20:35 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos uživo druge utakmice 1. pretkola Evropske lige u kojoj se sastaju FK Željezničar i FC Balzan. Plavi iz prve utakmice imaju prednost od 2:0. Večerašnja utakmica počinje u 21:15 sati.