113

Tok utakmice: Ferencvaroš - Željezničar 0:1

Piše: D. B.
Nogometaši Željezničara večeras su odigrali prvu utakmicu 2. pretkola Evropske lige protiv mađarskog Ferencvaroša na stadionu Groupama Arena u Budimpešti. Plavi s Grbavice slavili su rezultatom 1:0, a pogodak u posljednjim trenucima susreta postigao je Dženis Beganović. Tekstualni prijenos utakmice mogli ste uživo pratiti na portalu Klix.ba.
90'+3 - Kraj utakmice i veliko slavlje igrača i navijača Željezničara! Plavi za revanš imaju sjajan rezultat! Beganović je heroj utakmice!
90'+3 - Uskoro će kraj utakmice.
90'+2 - Kakav rezultat ima Željezničar. fenomenalno su Plavi odigrali.
90' - GOOOOOOOOOOOOL! Beganović pogodio za vodstvo Plavih!

88' - Dvije minute do kraja regularnog toka utakmice.
88' - Izdrži Željo!

87' - Dobra situacija za Plave, kasni Bajić.
86' - Žuti karton za Šestaka.
86' - Kokota mijenja Diatta.
86' - Plavi se ponovo dobro odbranili, krenut će u novi napad.
86' - Greška Bajića u napadu, kontra za Mađare i korner.
85' - Napade Ferencvaroša zaustavlja odbrana Željezničara.
83' - Domaći loše izvode prekide.
83' - Lopta više na polovini Želje, ali se Plavi dobro brane. Domaći nemaju izgledne prilike.

82' - Osam minuta do isteka regularnih 90 minuta.
82' - Duga lopta za Bajića, ali nedovoljno precizna.
81' - Nemaju ideje domaći igrači, Plavi im ne daju mnogo prostora.
80' - Utakmica se nastavlja.
80' - Sudijski time out. Potrebno je osvježenje igračima.
80' - Enis Sadiković dobio žuti karton zbog opstrukcije igre.
79' - Memija traži izmjenu.
78' - Kontra zaustavljena, lopta za domaće.
78' - Izblokiran udarac igrača domaćih, Željo u kontri.
77' - Nervozni su igrači Ferencvaroša. Često prigovaraju jedan drugom. Samo igraj Željo!

76' - Plavi se dobro drže, borde ih njihovi navijači.
75' - Enis Sadiković neprecizan.
74' - Petnaestak minuta do kraja utakmice.
73' - Još uvijek 0:0 na Groupama Areni.

72' - Prekršaj za Željezničar na sredini terena.
72' - Korner za domaće, lopta u gol autu. Idemo Plavi!
71' - Izmjena u Željezničaru. Ognjena Đelmića mijenja Enis Sadiković
70' - Nakon ubačaja ponovo dobro reaguje Antolović.
69' - Opasan napad domaćih, udarac, ali Antolović siguran. Bravo majstore.

67' - Nova izmjena u domaćem timu, treća. Gyömbér umjesto Lamaha.
67' - Blagojević ubacio, nema opasnosti za Ferencvaroš.
66' - Korner za Želju.
66' - Manijaci traže od svojih ljubimaca da postignu gol.

[VIDEO]ICk6yGWytz4[/VIDEO]

65' - Bajiću je ukazana pomoć, pa se vratio na teren.

64' - Bajić na travnjaku, žali se na povredu.
61' - Prekid domaći nisu dobro izveli, lopta za Plave, ali su je brzo izgubili.

60' - Pola sata do kraja utakmice.
60' - Prekršaj pravi i Sadiković.
59' - Prekršaj Beganovića, novi napad za Ferencvaroš.
57' - Sadikovićev udarac brani golman domaćih.
55' - Poigrava se odbrana Željezničara, ali je katastrofa izbjegnuta. Prekršaj na Blagojeviću.
54' - Bajić u ofsajdu.
54' - Stadion Groupama Arena nije ispunjen do posljednjeg mjesta, ali je atmosfera odlična, prava nogometna.
53' - Hadžiahmetovića zamijenio Beganović.
53' - Nogometaši bh. predstavnika se oslobodili pritiska. Prekršaj na Kvesiću.

51' - Plavi se dobro odbranili.
51' - Prekršaj Kosorića, slobodan udarac za domaće. Dobra prilika za ubačaj.
49' - Ferencvaroš krenuo ofanzivno u nastavku.
47' - Udarac Varge izblokiran. Nakon kratkog prekida, utakmica nastavljena.
47' - Dvostruka ozmjena kod Ferencvaroša, Šestak umjesto Ramireza, Hajnal zamijenio Busaija.
47' - Počelo je drugo poluvrijeme!

- Igrači su se vratili na teren. Drugo poluvrijeme uskoro počinje.

[VIDEO]kBKLsvUnZ8I[/VIDEO]

- Pauza između dva poluvremena još uvijek traje. Prema onom što smo vidjeli na terenu, Plavi mogu biti zadovoljni rezultatom 0:0. Nadamo se d aće domaći u nastavku postati nervozni i da će barem jedna lopta završiti u njihovoj mreži.

- Šta reći za prvo poluvrijeme utakmice.....Plavi su u početku bili pod pritiskom, ali su se uspjeli odbraniti. U nekoliko navrata su opasno zaprijetili golmanu domaćih, ali je mreža Ferencvaroša ostala netaknuta. S druge strane, Mađari su imali nekoliko zrelih šansi, a pogodili su i stativu. Ipak treba biti zadovoljan igrom Plavih, koji u drugom poluvremenu moraju ostati fokusirani.

45'+3 - Kraj prvog poluvremena. Ferencvaroš - Željezničar 0:0.

45'+3 - Posljednji trenuci prvog poluvremena.
45'+2 - Opasan napad domaćih po desnoj strani, dobra intervencija Kosorića.
45'+1 - Manijaci skandiraju ime ubijenog navijača Mirze Raščića.
45' - Tri minute sudijske nadoknade prvog dijela susreta..
45' - Finiš prvog poluvremena.
44' - Ferencvaroš sada dosta opasniji.

[VIDEO]e-wJjPSCuxU[/VIDEO]

42' - Žuti karton za Đelmića.
42' - Blokiran udarac Varge.
42' - Okvir gola pogodio Lamah.
42' - Odlična odbrana Željezničara, domaći ne mogu napraviti ništa iz prekida.
41' - Korner za Mađare.
41' - Prekršaj za Ferencvaroš, burne reakcije s tribina. Domaći reaguju i na najmanji faul.
39' - Greška Blagojevića, šteta.
38' - Plavi kreću u napad po lijevoj strani.
38' - Šut Gere završio u bloku.
37' - Ubačaj iz kornera za Ferencvaroš, nema opasnosti za Antolovića.
36' - Plavi ponovo pod pritiskom, ali se hrabro bore. Mnogo trke danas na Groupama Areni. Ne daj se Željo!
36' - Slobodan udarac za domaće i velika prilika, no, lopta je ipak završila iznad gola.

34' - Kontra zaustavljena, a onda Sadiković napravio prekršaj.
34' - Nakon kornera dobro reaguje odbrana Plavih i Željo ide u kontru.
33' - Korner za Ferencvaroš.
33' - Manijaci srcem bodre svoj tim.

[VIDEO]ipVBut0N68A[/VIDEO]

32' - Greška Đelmića i opasan napad domaćih, ali se sve dobro završilo. Đelmić ostao ležati na travnjaku, ukazat će mu se pomoć.
32' - Udarac Đelmića bez problema odbranio golman Ferencvaroša Dibusz.
31' - Bura protesta s tribina nakonsvakog prekršaja za Željezničar.
30' - Ferencvaroš ima posjed lopte, ali to zasad ništa ne znači.
28' - Pregrubo igraju domaći, ali sudija to sve dobro vidi.
28' - Samo hrabro Plavi.

27' - Lijepo igra Željezničar, nema tu straha. Blagojević ima dobar pregled igre.
27' - Novi prekršaj igrača Ferencvaroša, domaći izuzetno nezadovoljni suđenjem.
26' - Nastavljena je utakmica.
24' - Sudijski time out, prilika za igrače da se osvježe.

23' - Kakva šansa za Ferencvaroš! Glavom je pokušao Varga i promašio.
22' - Domaći traže igranje rukom, ali ništa od toga.
22' - Korner za Ferencvaroš.
22' - Novi opasan napad domaćih, velika sreća za Želju. Dobro je prošlo.
21' - Dobro Željo prekida napade domaćih igrača, zasad Odović može biti zadovoljan.
20' - Prekršaj nad Damirom Sadikovićem na Željinoj polovini.
18' - Plavi se dobro drže, čak se može reći da su bili za nijansu opasniji.

18' - Željezničar zasad dobro parira favoriziranom Ferencvarošu. Napadi domaće ekipe završavaju neefikasno.
17' - Iako ih je mnogo manje u odnosu na domaće, Plavi doslovno grme sa svoje tribine.
16' - Navijači sada pjevaju himnu BiH, ori se Groupama Arena.
15' - Manijaci bodre svoj tim.

[VIDEO]GsZMScJFAkY[/VIDEO]

15' - Udarac Kokota s distance ide preko gola.
14' - Novi napad domaćih i kontrafaul. Domaći nezadovoljni suđenjem Gunnara Jarl Jonssona.
13' - Bilo je opasno nakon prekida, ipak, lopta za Plave. Idemo momci!
12' - Opasan napad domaćih, Antolović siguran. Ipak, prekršaj, slobodan udarac za Ferencvaroš.
11' - Zaista, Manijaci pružaju vrhunsku podršku.
11' - Šut Bajića pored gola. Plavi prijete opasno, samo jako momci.
10' - Željo smiruje igru, Manijaci fantastični.
9' - Prekršaj nad Bajićem, lopta za naš tim.
9' - Prava navijačka grmljavina u Budimpešti.

[VIDEO]i9F_yDVGyY4[/VIDEO]

8' - Ferencvaroš u novom napadu, lopta ide u gol aut.
7' - Željo se zasad dobro drži na Groupama Areni.

6' - Šut Bajića ide pored gola.
6' - Sada Plavi vrše pritisak na domaće.
5' - Nema opasnosti po gol domaćih. Lopta i dalje za Želju.
5' - Korner za Plave.
5' - Šut Đelmića izblokiran. Dobar pokušaj.
4' - Ori se stadionom "Naprijed Željo ljubavi moja"
3' - Ferencvaroš dominira na početku utakmice, Plavi pod pritiskom.
2' - Korner za domaće, nema opasnosti po gol Želje.
2' - Ferencvaroš drži loptu, Plavi uspijevaju da se odbrane.
20:28 - Napadaju domaći. Željo se odbranio.
20:27 - Počela je utakmica!
20:27 - Navijačka "grmljavina" na Groupama Areni.
20:26 - Igrači izlaze na teren.

20:25 - Navijanje sa obje strane, navijači Ferencvaroša brojniji, ali Manijaci se ne daju.
20:23 - Utakmica počinje za 7 minuta.
20:22 - Publika ovacijama pozdravila igrače Ferencvaroši nakon što je njihova imena pročitao spiker.
20:19 - Oficijelni spiker je pročitao sastave. Nogometaši Želje izviždani, ali nema veze, motiv više za večeras.

20:18 - Manijaci strpljivo čekaju početak utakmice, a onda će grla i dlanove dati za Željezničar. Samo hrabro Plavi!

20:16 - U svlačionicu su otišli i nogometaši Ferencvaroša. Utakmica počinje za 15 minuta.

20:15 - Ekipa Željezničara je prije utakmice najavljivala da će u ovoj utakmici pokazati veliku borbenost kako bi došla do dobrog rezultata.
20:13 - Plavi se povlače u svlačionicu. Želimo im mnogo sreće u ovom susretu.

20:11 - Manje od 20 minuta do početka utakmice.
20:10 - Navijači Ferencvaroša su također glasni. Pogledajte njihovo navijanje.

[VIDEO]dmTUzdkTt3E[/VIDEO]

20:09 - Stadion Groupama Arena izgleda impresivno.
20:08 - Tribine Groupama Arene se ubrzano pune, sve više navijača Ferencvaroša na istinskoj nogometnoj ljepotici.

20:04 - Zagrijavanje obje ekipe još uvijek traje. Utakmica počinje za manje od pola sata.

[VIDEO]KdnjXKmK6WE[/VIDEO]

20:02 - Ovako u ovim trenucima izgleda stadion. Sve više navijača dolazi na tribine.

20:00 - Pola sata do početka utakmice Ferencvaroš - Željezničar.
19:59 - Nadamo se dobroj utakmici na Groupama Areni. Domaći su bili optimistični u svojim izjavama, koje se prikazuju na displayjima.

19:56 - Iako se očekuje veliki broj domaćih navijača, nogometaši Željezničara neće ostati bez podrške.
19:55 - Ulazak nogometaša Ferencvaroša na teren i huk s tribina još uvijek polupraznog stadiona.

19:52 - Nogometaši Željezničara još uvijek na zagrijavanju. Danas će igrati u bijelo garnituri dresova. Ekipa Ferencvaroša još uvijek nije izašla na teren.

19:49 - Bh. nogometaš Asmir Suljić, bivši igrač Sarajeva koji sada igra u Mađarskoj za Ujpest, otkrio je nekoliko važnih informacija bivšim rivalima o Ferencvarošu. Željezničaru je poželio sreću.
19:47 - Naprijed Plavi!

19:46 - Još 45 minuta do početka utakmice.
19:45 - U Željezničaru su ovih dana bili oprezni u izjavama. Pokazali su respekt prema protivniku, prepustili ulogu favorita, ali su i jasno poručili da predaje nema.
19:43 - Na stadion pristižu i navijači Ferencvaroša. Večeras će Groupama Arena biti ispunjena.

19:40 - Nogometaši Željezničara su izašli an teren na zagrijavanje. Pozdravljeni su gromoglasnim aplauzom.

19:39 - "Volim te Željo" odjekuje stadionom Groupama Arena u Budimpešti. Navijači će biti 12. igrač Plavih večeras.
19:37 - U ovim trenucima grmi sa tribine na kojoj su Željini navijači.
19:34 - Danas će Željezničar sa tribina bodriti oko 200 navijača.

19:31 - Poznati su sastavi. Za Ferencvaroš će večeras od prve minute istrčati Dibusz, Leandro, Bussi, Nalepa, Dilaver, Ramirez, Bode (kapiten), Gera, Lamah, Somalia i Varga.

Na klupi su Jova, D. Nagy, Hajnal, Gyomber, A. Nagy, Rado i Sestak.

Trener je Thomas Doll.

Početnih 11 Željezničara čine Antolović (kapiten), Kosorić, Memija, Bogdanović, Kvesić, Bajić, Blagojević, Hadžiahmetović, D. Sadiković, Đelmić i Kokot.

Na klupi za rezervne igrače su Kjosevski, Uzelac, Livaja, Diatta, E. Sadiković, Stokić i Beganović.

Trener je Milomir Odović.

19:30 - Sat vrmena do utakmice.
19:30 - Nalazimo se na zaista prekrasnom stadionu u Budimpešti, Groupama Arena izgleda fantastično.

19:29 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prenos prve utakmice 2. pretkola Evropske lige u kojoj je mađarski Ferencvaroš domaćin Željezničaru.