263

Tok utakmice: Olimpic - Spartak 1:1

Nogometaši Olimpica danas su odigrali prvu utakmicu 1. pretkola Evropske lige protiv Spartaka iz Trnave na stadionu "Asim Ferhatović Hase". Susret je završen rezultatom 1:1, a direktan tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
90'+4 - Kraj utakmice. Olimpic - Spartak 1:1. Revanš se igra za sedam dana u Slovačkoj.
90'+3 - Slabo izveden korner, nema opasnosti po gol Spartaka. Stefan je loše ubacio loptu u šesnaesterac.
90'+2 - Kontra Olimpica, velika prilika, ali lopta ide u korner.
90'+1 - Velika prilika za Spartak, ali odlično brani Hamzić.
90' - Četiri minute sudijske nadoknade. Još malo nade za Olimpic.
88' - Kontra Olimpica, ali je lopta nažalost na kraju završila u gol autu. Šteta.
86' - Poigrava se odbrana Olimpica u posljednjim minutama utakmice. Spartak prijeti.
84' - Varešanović zabrinut. Još nešto više od minuta igre u regularnom dijelu utakmice.

82' - Prilika za Olimpic nakon ubačaja Brkovića, ipak, nema gola.
80' - Karić je nedavno došao iz Slavije, radi se o kvalitetnom napadaču. nadamo se da će to pokazati do kraja utakmice i zatresti mrežu Spartaka.
79' - Dvostruka izmjena u Olimpicu, Pandžu mijenja Stefan Pereira, a umjesto Jusufovića je u igru ušao Karić.
77' - Šteta zbog primljenog gola, Vukovi su do tog trenutka igrali sjajno.

[VIDEO]hxraLSglN0o[/VIDEO]

74' - Navijači Spartaka zadovoljno pjevaju navijačke pjesme i bodre svoj tim.

74' - Pokušava Olimpic vratiti vodstvo, dobra akcija i stativa! Kakva šteta! Brković zaista nije imao sreće.
73' - Kakva šteta, Halilović je pogodio nakon prvog dodira s loptom i izjednačio rezultat na 1:1.
72' - Sada igru kontroliše ekipa Spartaka iz Trnave. Igrači Olimpica moraju biti oprezni.
70' - Gol za Spartak. Strijelac je Halilović, koji je tek ušao u igru.
69' - Ivan Schranz izašao iz igre, zamijenio ga Emir Halilović. Druga izmjena u ekipi Spartaka.
68' - Vlasko ubacio iz kornera, Spartak bezopasan.
65' - Kontra Olimpica, ali nema gola. Domaći su tražili penal, no, sudija se nije oglasio.

64' - Udarac Clebera s distance odlazi pored gola Olimpica.
63' - Mikovič izlazi iz igre, mijenja ga Cleber. Trener Spartaka pokušava nešto promijeniti u igri svog tima.
61' - Udarac Muharemovića odlazi pored gola Spartaka. Potom i nova prilika za Vukove, ali bez konkretne završnice, ostaje 1:0 za Olimpic.
60' - Korner izveo Sabo, nema opasnosti.
59' - Sitni prekršaji na sredini terena sa obje strane. Nema prilika za pogotke.
56' - Čvrsto igra Olimpic, ne dozvoljava Spartaku da napravi bilo šta ispred Hamzićevog gola.
53' - Česti aplauzi s tribina upućeni borbenim Vukovima. Čuju se povici "Šampioni, šampioni".
52' - Udarac Brkovića odlazi u gol aut.
50' - Olimpic nastavlja s dobrom igrom u nastavku utakmice, Varešanovićevi momci su izuzetno disciplinovani. Spartak u drugom poluvremenu prvi zaprijetio.

46' - Casado umjesto Gressaka u ekipi Spartaka.
46' - Počelo je drugo poluvrijeme, sretno Vukovi.
- Ovako danas izgleda stadion Asim Ferhatović Hase-

- Igrači se polako vraćaju na teren, uskoro počinje drugo poluvrijeme utakmice Olimpic - Spartak.
- Nogometaši su još uvijek na zasluženom odmoru, publika je mogla uživati u igri i jednom golu koji je djelo Dalibora Pandže.

- Podsjetimo, drugi bh. predstavnik u 1. prekolu Evropske lige, ekipa Zrinjskog, poražen je od Shiraka u Armeniji. Shirak je slavio 2:0, a Plemići nisu pružili dobru partiju.
- Varešanović je u prvom poluvremenu nadmudrio trenera Spartaka Juraja Jarabeka.

- Olimpic danas ima podršku i najmlađih

- Šef stručnog štaba FK Olimpic Mirza Varešanović može itekako biti zadovoljan onim što su igrači pokazali na terenu. Ako Olimpic nastavi ovako igrati, mreža Spartaka će se sigurno zatresti i u drugom poluvremenu. Treba reći da je dobrana VUkova odlično funkcionisala.

45'+1 - Kraj prvog poluvremena. Olimpic je odigrao sjajno protiv Spartaka i zasluženo vodi rezultatom 1:0. Gol je postigao Pandža u 14. minuti utakmice. Vukovi su ispraćeni aplauzom publike koja ih danas bodri.

45' - Navijači Spartaka bodre svoj tim.

[VIDEO]yRIgnOvHJNE[/VIDEO]

44' - Posljednji trenuci prvog poluvremena. Olimpic i dalje vodi 1:0.
43' - Nova šansa za Olimpic, ali se mreža Spartaka nije zatresla. Neprecizan je bio Pandža.
41' - Prečka! Raščić je šutirao i pogodio prečku! Šteta.
39' - Odlično se Olimpic brani u prekidima, a potom ide u kontre.

36' - Nova kontra Olimpica, ali Vukovi griješe na kraju, pa prilika propada.
35' - Miloš Nikolić je dobio žuti karton u ekipi Spartaka.
33' - Trenutak kada je Pandža majstorski prevario svog čuvara i postigao gol za Olimpic.

30' - Nogometaši Spartaka pokušavaju doći blizu golmana Hamzića kako bi ga pokušali ugroziti, no odbrana Vukova je izuzetno čvrsta, barem zasad.
29' - Dobri uslovi za igru na stadionu Asim Ferhatović Hase, a ima se i šta vidjeti na terenu. Olimpic igra dopadljivo u svojoj historijskoj evropskoj utakmici.
26' - Olimpic dominira, odlična šansa, ali odbrana Spartaka u zadnji trenutak otklanja opasnost. Pokušao je Raščić, povratnik u redove Olimpica.
23' - Neprecizan udarac Gressaka.
21' - Igra se uglavnom na sredini terena, trenutno bez prilika.
17' - Odbrana Vukova s lakoćom zaustavlja napade Spartaka, Dino Hamzić sjajno brani. Borbenost nogometaša našeg predstavnika se nagrađuje aplauzom s tribina stadiona Asim Ferhatović Hase.

17' - Nogometaši Olimpica djeluju svježe i spremno, brzim kontranapadima uspijevaju opasno ugroziti golmana Spartaka Kneževića.
15' - Sjajno Olimpic igra u ovom meču, a s tribina ga bodri veći broj simpatizera. Na južnoj tribini je manji broj navijača Spartaka.

14' - GOOOOOOOOOL! Dalibor Pandža doveo Olimpic u vodstvo. Asisten je bio Danijal Brković.

6' - Na drugoj strani zaprijetio Vlasko.
2' - Prvi udarac na utakmici uputio je Handžić prema golu Spartaka, ali je lopta završila pored gola.
1' - Olimpic: Hamzić, Merajić, Regoje, Bogičević, Gligorov, Muharemović, Handžić, Jusufović, Brković, Pandža i Raščić.

Klupa: Fejzić, Imamović, Vidakanić, Čomor, Smajić, Karić i Stefan.

Spartak: Kneževic, Bortel, Čonka, Gogál, Gressak, Mikovič, Vlasko, Mi. Nikolić, Sabo, Schranz i Harba.

Klupa: Jakubech, Tóth, Casado, Halilović, Cleber, Vojtuš i Mikinič.

- Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos prve utakmice 1. pretkola Evropske lige koju Olimpic igra na stadionu "Asim Ferhatović Hase" protiv Spartaka iz Trnave.