29

Tok utakmice: Lech - Sarajevo 1:0

FK Sarajevo je večeras odigrao drugu utakmicu 2. pretkola Lige prvaka protiv poljskog Lecha iz Poznana. U prvoj utakmici je bilo 2:0 za Poljake, a u drugoj je Lech kao domaćin slavio 1:0 i prošao u 3. pretkolo Lige prvaka, gdje ga čeka Basel. Direktan tekstualni prenos revanša mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
90'+4 - Kraj utakmice. Lech je pobijedio Sarajevo rezultatom 1:0 i plasirao se u 3. pretkolo Lige prvaka, gdje će igrati protiv Basela.
90'+4 - Posljednji napad Sarajeva propao.
90'+3' - Jevtić šutira preko gola.
90'+3 - Prekšaj za Lech, žuti karton za Barbarića.
90'+2 - Ovdje je odavno već sve gotovo, utakmica će uskoro biti završena.
90'+1 - Četiri minute sudijske nadoknade.
90' - Šta je tu je, Sarajevo se mora okrenuti domaćim takmičenjima, a u Premijer ligi brani titulu prvaka.
89' - Čeka se kraj susreta, Sarajevo se oprašta od Evropske lige.
88' - Cimirot pokušava, nema opasnosti.
87' - Akcija na drugoj strani, Oštraković siguran.
86' - U ofsajdu igrači Sarajeva.
86' - Manje od pet minuta do kraja.
85' - Hebibović ulazi u igru umjesto Almira Bekića.
85' - Korner za Sarajevo.
85' - Lech igra mirno i iskusno privodi utakmicu kraju. Dobar napad, ali ofsajd na kraju.
83' - I jedni i drugi jedva čekaju kraj utakmice.
81' - Razočaravajuća igra Sarajeva, ali se nakon ove utakmice ekipa mora skupiti i spremno dočekati početak Premijer lige BiH.
79' - Navijači Lecha mogu biti zadovoljni. Njihov tim će u 3. pretkolu Lige prvaka igrati protiv Basela.

78' - Izmjena i u Lechu, Lovrencsics umjesto Pawlowskog.
77' - Stojčev mijenja Radovca.
77' - Navijači Sarajeva su prešli ogroman put kako bi pratili samo drugo poluvrijeme.

75' - Puzigaća veoma ljut, Sarajevo bez šansi.
74' - Prekršaj u napadu, lopta za Sarajevo.
74' - Korner za Lech.
73' - Dudku mijenja Tetteh.
72' - Ostalo je još 18 minuta regularnog toka utakmice.
70' - Dvadesetak minuta do kraja, Sarajevo bezopasno.

69' - Izmjena u ekipi Lecha, Jevtić mijenja Hämäläinena.
68' - Uspavanka u ovim trenucima na stadionu Miejski.
65' - U ofsajdu igrači Lecha.
65' - Prekršaj Alispahića na sredini terena.
63' - Sarajevo je imalo sreće, igrači Lecha su bili neprecizni u nekoliko navrata.
63' - Korner za Lech, odlična šansa za domaće, ali nema gola. Reaguje Stepanov.
62' - Manje od pola satqa do kraja utakmice.
61' - Nedopadljiva igra s obje strane. Prekršaj na Benki, dobio je lakat u lice.
60' - Slobodan udarac za Lech, nema opasnosti po gol Sarajeva.
59' - Koškanja nakon prekršaja za Lech.
59' - Uščuplić nikako ne može biti zadovoljan.

58' - Sarajevo i dalje teško odrganizuje napade, ni Lech nije mnogo bolji, ali Poljaci vode.
56' - Dobar centaršut, ali odbrana Sarajeva dobro reaguje.
56' - Prekršaj za Lech u opasnoj zoni.
54' - Duljević iznesen s terena, mijenja ga Velkoski.
53' - Duljević ponovo na travi, povrijeđen je i neće moći nastaviti utakmicu. Mnog je pretrčao večeras.
53' - Belika šansa za Sarajevo, brani Burić, a onda je dosuđen ofsajd.
52' - Odlično igra vezni red Lecha, Sarajevo ne može napraviti izglednu šansu.
51' - Prekršaji na sredini terena kao i u prvom poluvremenu.
51' - Akcija Douglasa propala, lopta je za Sarajevo.
50' - Sarajevo pokušava izvršiti pritisak, ali Lech adekvatno odgovara.

49' - Dobra akcija Lecha, ali nema opasnosti po Oštrakovića.
48' - Pokušaj Benke, nema opasnosti po Burića.
47' - Na stadionu je prisutno između 25 i 30 hiljada navijača.
46' - Očekujemo bolju igru Sarajeva.
46' - Počelo je drugo poluvrijeme!
- Prvi su se na terenu pojavili nogometaši Lecha, a potom su iz svlačionice stigli i igrači Sarajeva.
- Igrači se vraćaju na teren.
- Očekuje se početak drugog poluvremena.

- Navijači FK Sarajevo su nešto prije kraja prvog poluvremena ušli na stadion Miejski u Poznanu.
- Nogometaši obje ekipe su još uvijek u svlačionicama. Čeka s epočetak drugog poluvremena.
- Na klupi Sarajeva su Plakalo, Protić, Hebibović, Rustemović, Stojčev, Bekić i Velkoski. Možda neko od njih dobije priliku u nastavku, trener Uščuplić mora nešto promijeniti.
- Sarajevo u nastavku mora zaigrati agresivnije ukoliko želi do bilo kakve šanse za gol. Iako je u teškoj situaciji, Bordo ekipa mora odigrati bolje, odigrati za ime kluba i navijača.
- Loša igra FK Sarajevo u prvom poluvremenu. Lech vodi 1:0 i odigrao je iskusno protiv našeg predstavnika. Nadamo se boljoj igri Bordo ekipe u nastavku utakmice.
45' - Kraj prvog poluvremena.
45' - Gromoglasna podrška Lechu s tribina.
44' - Udarac Tatomirovića izblokiran.
44' - Griješi Sarajevo, nema tu koncentracije u napadu. Bordo ekipa prelako gubi lopte.
43' - Novi korner za Lech, Barbarić i ovog puta smiruje loptu i vraća je Oštrakoviću. Napad za Sarajevo.
42' - Finiš prvog poluvremena.
42' - Barbarić ponovo spašava Sarajevo.
42' - Douglas izveo korner, čisti Barbarić.
41' - Korner za Lech. Domaći lako dolaze do prilika.
41' - Lech dominantan, Sarajevo zasad bezopasno.
40' - Sudar Tatomirovića i Douglasa, kratak prekid.
39' - Duljević najbolji u ekipi Sarajeva, pokušava pronaći Benku, ali njih dvojica sami ne mogu ništa.
37' - Prekršaj za Sarajevo, napad se nastavlja, ali prolaza do gola nema. Barbarić je na kraju šutirao, ali nema promjene rezultata.
36' - Dug napad Sarajeva, ali lopta uglavnom ide nazad.
35' - Udarac Benke odbranio Burić.
35' - Opasan napad Lecha zaustavlja zadnja linija Sarajeva. Prekršaj na Puzigaći.
34 - Velika podrška za Lech s tribina. Sarajevu definitivno nedostaju navijači.
33' - Sarajevo mora krenuti ofanzivnije, više s enama šta čekati ni izgubiti.
32' - Lech dominira i kontroliše igru.
30' - Benko nije stigao loptu, Burić je bio brži.
29' - Sjajna odbrana Oštrakovića nakon opasne akcije domaćih.
28' - Douglas je postigao lijep pogodak za vodstvo Lecha, treba to priznati.

[VIDEO]TSqyVZPGOuU[/VIDEO]

26' - Bori se Ivan Tatomirović, spriječio je korner.
25' - Duljević sve češće na travi, zaustavlja se grubim prekršajima.

24' - Akcija Bekića i Benke, ali reaguje Burić.
23' - Navijači FK Sarajevo još nisu ušli na stadion, ogromna policijska pratnja.
22' - Visoka temperatura u Poznanu, igra se na 30 stepeni Celzija.
22' - Cimirot uzima loptu na svojoj polovini, napad za Sarajevo, ali Lech brzo dolazi do lopte. Mora Sarajevo bolje u ovoj utakmici.
21' - Radovac je predugo čekao u napadu Sarajeva, Benko je tražio loptu, ali je nije dobio. Propala je akcija Sarajeva.
21' - Oštraković hvata opasnu loptu i otklanja opasnost od svog gola.
20' - Žuti karton za Alispahića.
20' - Bez prilika, teško se dolazi do šansi.
19' - Stepanov i Barbarić su novi stoperski par FK Sarajevo, sjajni su igrači, ali treba vremena da se uigraju.
18' - Skorza može biti zadovoljan igrom svoje ekipe, Uščuplić sigurno ne.
17' - Puzigaća se ljuti zbog pregrube igre domaćih. Duljević je nakratko van terena.
16' - Žuti karton dobio Dudka.
15' - Lech igra agresivno, iskusno, pametno. Ne dozvoljava se igra Sarajevu.
14' - Dosta grešaka obje ekipe na sredini terena, kao i sitnih prekršaja.
13' - Dobra pozicija da se nešto napravi, ali bez uspjeha, Benko je zasad potpuno neutralisan.
12' - Nogometaši Lecha vrše pritisak na zadnju liniju FK Sarajevo, čekaju grešku.
12' - Prekršaj za Sarajevo na sredini terena.
11' - Nogometaši našeg predstavnika se pokušavaju vratiti u igru, sve to djeluje dobro, ali samo do završnice, gdje zasad nema rješenja. Sarajevo može i mora bolje.
9' - Sarajevo zasad bez prilike, Lech kontroliše igru.
8' - Dobra prilika za Lech, ali je dosuđen ofsajd.
7' - Lech sada ima odličan rezultat, ali Sarajevo se ne treba predati.
7' - Igrač Lecha je šutirao pored živog zida, Oštraković je bio nemoćan. Teška situacija za Sarajevo.
5' - Gol iz slobodnog udarca za Lech postigao je Douglas.

5' - Dobra prilika za domaće, bit će slobodan udarac.
5' - Napad Lecha po lijevoj strani i prekršaj za Lech.
3' - Pokušaj Gojka Cimirota sa više od 30 metara, lopta odlazi preko gola.
2' - U ofsajdu napadači Lecha.
2' - Smjenjuje se posjed lopte, početno ispitivanje snaga i greške u predaji lopte.
2' - Napad je za Sarajevo.
1' - Prekršaj na Cimirotu.
1' - Počela je utakmica. Naprijed Sarajevo!

20:43 - Posljednje sudijske pripreme u toku.
20:42 - Utakmica uskoro počinje.
20:41 - Čuje se himna Lecha koju pjevaju domaći navijači.
20:40 - Igrači izlaze na teren.

20:40 - Pet minuta do početka utakmice u Poznanu.
20:38 - Nogometni stručnjaci smatraju da je ekipa Sarajeva sastavljena od kvalitetnih igrača, ali da im nedostaje uigranost.
20:38 - Za razliku od prošle sedmice i utakmice u Sarajevu, danas u Poznanu nije bilo problema s navijačima. Osiguranje je na vrhunskom nivou.
20:36 - Stadion Miejski, ili INEA stadion, polako se puni. Njegov kapacitet je oko 43.000, ali po svemu sudeći neće biti popunjen do posljednjeg mjesta.
20:35 - Nogometaši su se povukli u svlačionice, utakmica počinje za 10 minuta.
20:34 - Naravno, navijači Lecha su mnogo brojniji, ali će na stadionu definitivno biti dobra atmosfera.
20:33 - Bordo ekipa će u Poznanu imati podršku nekoliko stotina navijača koji su doputovali iz BiH.
20:31 - Sarajevo definitivno mora obratiti više pažnje u zadnjoj liniji, Lech za kazniti svaku grešku.
20:30 - Utakmica počinje za 15 minuta.
20:29 - Igrači su izašli na zagrijavanje na stadion Miejski.
20:29 - Pred Sarajevom je večeras težak zadatak, ali je Bordo ekipa prošle sezone u Evropi pokazala da može nadoknaditi negativan rezultat i eliminisati protivnika.
20:27 - Lech nema velika imena i zvijezde, ali ima dobrog trenera koji iza sebe ima rezultate i zna kako izgraditi jedan dobar tim.
20:26 - U Lechu su sigurni u plasman u 3. pretkolo Lige prvaka. Zadovoljni su rezultatom iz prve utakmice i večeras žele završiti posao. Nadamo se da neće biti tako.
20:26 - U taboru našeg predstavnika su davali odmjerene izjave, nisu se predali, ali znaju da nemaju baš velike šanse. Večeras se ipak nadamo iznenađenju.
20:25 - Trener Lecha je Marciej Skorza, dok Sarajevo vodi Dženan Uščuplić,
20:23 - Rezerve Lecha su Gostomski, Ceesay, Wilusz, Jevtić, Tetteh, Lovrencsics i Robak.
20:23 - Za Lech će zaigrati Burić, Douglas, Kedziora, Kadar, Dudka, Kaminski, Tralka, Hamalainen, Pawlowski, Thomalla i Formella.
20:21 - Na klupi su ostali Plakalo, Protić, Hebibović, Rustemović, Stojčev, Bekić i Velkoski.
20:21 - Za Sarajevo će večeras od prve minute nastupiti Oštraković, Tatomirović, Stepanov, Barbarić, Alispahić, Duljević, Bekić, Cimirot, Puzigaća, Benko i Radovac.
20:19 - FK Sarajevo ima negativan rezultat iz prve utakmice, Lech je na Koševu pobijedio 2:0.
20:19 - Utakmica počinje za 25 minuta.
20:19 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prenos druge utakmice 2. pretkola Lige prvaka između Lecha i Sarajeva. Utakmica počinje u 20:45 sati.