24

Tok utakmice: Juventus - Barcelona 1:3

Juventus i Barcelona su se sastali večeras u finalu Lige prvaka na Olimpijskom stadionu u Berlinu. Tekstualni prijenos uživo mogli ste pratiti na portalu Klix.ba
98' - Kraj utakmice! Barcelona je pobijedila Juventus u finalu Lige prvaka u Berlinu rezultatom 3:1 i peti put u svojoj historiji postala prvak Evrope. Katalonci su slavili golovima Rakitića i Suareza, dok je jedini gol za Juventus postigao Morata. Barca je ove sezone osvojila trostruku krunu.
97' - GOOOOOOL! Neymar pogađa i Barcelona je novi prvak Evrope!
96' - Posljednji napad Juventusa, prekid zbog prekršaja.
95' - Suareza mijenja Pedro.
95' - Slobodan udarac za Barcelonu.
94' - Korner za Barcu, ali samo kratko dodavanje.
94' - Neymar pokušava, marchisio izbacuje u korner.
94' - Grešku odbrane Barce ne koriste igrači Juventusa.
93' - Udarac Teveza bez problema brani Ter Stegen.
92' - Rakitića mijenja Mathieu.
91' - Pet minuta nadoknade utakmice.
90' - Pirlo izveo korner, Barcelona uzela loptu.
89' - Coman mijenja povrijeđenog Evru.
88' - Prilika za Juve, brani Ter Stegen.
86' - Povreda Suareza, ali se vratio u igru.
85' - Llorente mijenja Moratu u ekipi Juventusa.
85' - Prilika za Barcu, Suarez neprecizno šutira lijevom nogom.
84' - Nervozni su igrači Juventusa, primili su gol u trenucima kad su bili dominantniji na terenu.
82' - Slobodan udarac za Barcu, akciju neuspješno završava Pique.
81' - Deset minuta do kraja utakmice. Barca blizu titule prvaka Evrope.
80' - Vidal ide na klupu, mijenje ga Pereyra
79' - Velika prilika za Pogbu, ali je nogometaš Juventusa bio neprecizan.
78' - Xavi ulazi u igru umjesto Inieste. Legenda će odigrati 151. utakmicu za Barcu u Ligi prvaka, svoju posljednju za voljeni klub.
77' - Slobodan udarac za Barcelonu, Messi šutira preko gola.
76' - Kontranapad Barcelone upropastio Alba.
75' - Iniesta je mogao postići autogol, dobro je prošlo za Barcu.
72' - Poništen gol Neymara zbog igranja rukom. Opravdano poništen pogodak.
70' - Žuti karton za Suareza.
70' - Juventus se očigledno previše otvorio, što je Barca znala kazniti i u trenucima kad je bila u podređenom položaju došla je do drugog gola.
68' - GOOOOOOL! Suarez pogađa za vodstvo Barcelone od 2:1

[VIDEO]fepFmvuKYa4[/VIDEO]

68' - Opsada gola Barcelone u ovim trenucima.
68' - Pada Pogba u šesnaestercu, penala nema.
67' - Rastrčani igrači Juventusa, navijači žele preokret.
65' - Pogba šutira po sredini gola, brani Ter Stegen.
64' - Juventus dominira na terenu.
63' - Novi pokušaj igrača Juventusa. Tevez šutira preko gola. Juve sve bolji.

62' - Velika razlika u igri Juventusa u drugom poluvremenu u odnosu na prvi dio susreta. Sa tribina stiže podrška navijača: "Juve, Juve"
60' - Novi napad Juventusa preko Pirla i Pogbe, no, nogometaši Juventusa su napravili grešku i napad je propao.
59' - Ohrabreni golom, nogometaši Juventusa su zaigrali mnogo bolje.
58' - Nova prilika za Moratu, koji ovog puta loptu šalje pored gola.
58' - Morata je odbijenu loptu pospremio u gol. Prethodno je šutirao Tevez, a Ter Stegen je uspio samo odbiti loptu do Morate.
55' - Kažnjena je Barcelona za sve neiskorištene prilike.
55' - GOOOOOOL! Morata pogađa za 1:1.

[VIDEO]dM9GRoPdz7w[/VIDEO]

52' - Barca s epoigrava s odbranom Juventusa, plate se mreža oko Buffona i gotovo svaki apad je prilika za gol.
51' - Udarac Messija, ali je Argentinac bio neprecizan.

51' - Evra u ofsajdu.
50' - Odbrana Juventusa često griješi, ali to napad Barce zasad ne koristi.
49' - Korner za Barcu, interveniše odbrana Juventusa.
49' - Kontranapad za Barcelonu, Buffon brani udarac Suareza.
48' - Loš centaršut Pirla.
48' - Slobodan udarac za Juventus. Pirlo centrira, ali Pique izbacuje u korner.
47' - Allegri priprema izmjene.
47' - Suarez pao u kaznenom prostoru, nema penala, lopta je za Buffona.

46' - Prvi napad za Barcelonu.
46' - Počelo je drugo poluvrijeme finalne utakmice Lige prvaka između Juventusa i Barcelone!
- Uskoro počinje drugo poluvrijeme. Igrači izlaze na teren.
- Trener Barce Luis Enrique može biti zadovoljan igrom svog tima.

- Allegri i njegova ekipa moraju smisliti način kako se oduprijeti Barceloni i naći način da ugroze Ter Stegena. Za to će biti potrebno više od prikazanog u prvom poluvremenu.
- Barcelona je trenutno mnogo bliže novoj tituli evropskog prvaka, što zbog vodstva, što zbog bolje igre u prvom poluvremenu. Nastave li ovako Katalonci, Juventus će teško do izjednačenja.
- Dva žuta kartona u prvom poluvremenu dobili su igrači Juventusa, Vidal I Pogba.
- Juventus je u prvom poluvremenu imao četiri pokušaja, a Barcelona osam. Talijani su samo jednom uputili udarac u okvir gola, a tri puta pored. Barcelona je imala po četiri pokušaja u i pored okvira gola.

45' - Kraj prvog poluvremena. Barca vodi protiv Juventusa rezultatom 1:0. Gol je u 4. minuti postigao Ivan Rakitić.
45' - Solo akcija Messija, nema gola. Lopta je za Buffona.
45' - Marchisio pokušava drugi put na ovoj utakmici, ali brani golman Barcelone.
44' - Grešku Buffona ne koriste igrači Barce.

44' - Juventus nema ideju kako doći do gola Ter Stegena.
41' - Žuti karton za Pogbu zbog grubog starta. Nogometaši Juventusa igralju grublje od protivnika. Faul je ranije napravio i Tevez.

41' - Korner za Barcu, intervenše Barzagli.
40' - Novi udarac Suareza i nova odbrana Buffona. Sreća za Juventus.

40' - Šut Suareza završava pored gola Juventusa. Gol aut.
39' - Zabrinut je i Allegri, Juventus izgleda nemoćno.

37' - Zabrinuta lica navijača Juventusa.
36' - Grub prekršaj Neymara nad Lichtsteinerom.
36' - Pao je Pogba u kaznenom prostoru, nema penala.
35' - Kratko dodavanje nakon kornera, loša akcija Juventusa. Loptu hvata Ter Stegen, golman Barcelone.
35' - Korner za Juventus.
34' - Evra pokušava ubaciti u šesnaesterac Barce, intervencija Piquea.
33' - Desna strana Juventusa u fazi odbrane ne funkcioniše najbolje. Nogometaši Barce tu vide svoju šansu.

32' - Talijanski tim pokušava pritiskom doći do lopte na polovini Barcelone i na taj način napraviti nešto više u prvom poluvremenu, no, zadnja linija Barce je sigurna.
30' - Juventus mora zaigrati bolje ukoliko želi ovu utakmicu učiniti neizvjesnom.
29' - Sreći nogometaša Barce nakon gola Rakitića nije bilo kraja.

28' - Odbrana Juventusa bez Chiellinija ne funkcioniše dobro.
27' - Barcelona je zaista dobro otvorila ovu utakmicu i sada može mirno igrati. Katalonci i dalje imaju prednost.

26' - Pirlo došao do odbijene lopte, šutirao snažno, ali je bio neprecizan.
25' - Igra se u visokom tempu na Olimpijskom stadionu u Berlinu.
24' - Pokušaj Morate završava pored gola. Njegov udarac je izblokirao Alba.
23' - Barcelona igra odlično, Juventus se fokusira na kontre. Odlična utakmica večera.
21' - Rakitić i Neymar proslavljaju pogodak hrvatskog reprezentativca iz četvrte minute.

20' - Korner izveo Pirlo, odbrana Barce na visini zadatka.
20' - Novi kontranapad Juventusa, Mascherano otklonio oppasnost.
18' - Juventus se polako oslobađa pritiska Barcelone.
18' - Pogba neprimijetan u dosadašnjem dijelu utakmice. Pd zvijezde Juvea očekujemo mnogo više.
17' - Juventusu definitivno nedostaje povrijeđeni Chiellini.
16' - Korner za Barcelonu, izveo ga je Rakitić, ali nema opasnosti po Buffona.
15' - Novi prekršaj Vidala. Ubuduće mora paziti, mogao bi dobiti drugi žuti, odnosno crveni karton.
14' - Buffon sjajno brani i spašava Juventus. Ostaje 1:0 za Barcelonu.
13' - Neymar bio blizu pogotka, lopta odlazi pored gola
13' - Barzagli oduzeo loptu Suarezu u posljednjem trenutku u šesnaestercu Juventusas.
12' - Barcelona potpuno kontroliše utakmicu.
11' - Prekršaj Vidala za žuti karton.
8' - Neymar na drugoj strani šutira preko gola.
8' - Kontranapad Juventusa, dobra varka Morate, ali Vidal šutira preko gola.
7' - Nekoliko prekršaja na sredini terena.
6' - Nakon postignutog gola, Barcelona i dalje igra sjajno i kontroliše igru.
4' - GOOOOOL! Vodi Barcelona golom Rakitića.

[VIDEO]46ETp5hZd6A[/VIDEO]

3' - Barcelona drži loptu u prvim minutama utakmice.
1' - Pirlo izveo korner, nema opasnosti po Barcelonu.
20:47 - Počelo je finale Lige prvaka između Juvenutsa i Barcelone!
20:47 - Zagrljaj Enriquea i Allegrija prije početka utakmice.
20:45 - Utakmica uskoro počinje. Ori se stadion, navijači obje ekipe glasno bodre svoje ljubimce.
20:45 - Završeno je intoniranje himne Lige prvaka, sve je spremno za početak meča na Olimpijskom stadionu u Berlinu. Utakmicu će gledati 74.500 gledatelja.
20:43 - Nogometaši Juventusa i Barcelone izlaze na teren. Tribine izgledaju fenomenalno. Himna Lige prvaka...
20:42 - Fantastična ceremonija uoči početka utakmice.

20:41 - Juventus će večeras igrati bez sjajnog defanzivca Giorgija Chiellinija.

20:38 - Još sedam minuta do početka utakmice. Sve je spremno za nogometni spektakl.
20:36 - Dvije odlične ekipe će se večeras boriti za svoj treći trofej u sezoni. Ulog je ogroman, titula prvaka Evrope.

20:33 - Nogometaši su se zagrijali za odigravanje finalne utakmice Lige prvaka, susret počinje za 12 minuta.

20:32 - Trener Barcelone Luis Enrique je vjeruje u večerašnji trijumf.

“Svima su u mislima prilike i golovi, ali smatram da će bitka na sredini terena odlučiti pobjednika. Nadam se da ćemo iskoristiti greške Juventusa kojih će već sad znam biti jako malo. Osjetno je prisustvo euforije među našim navijačima i to je po meni dobra stvar. Svi priželjkujemo da u Ligi prvaka završimo na istom mjestu na kojemu smo okončali Primeru i Kup Kralja“, izjavio je Enrique.

20:31 - “Barcelona igra odličan nogomet, ali ni to nije tim koji nema mane. Mi ćemo ih večeras pokušati iskoristiti na najbolji način. Jedan meč će odlučiti prvaka Evrope, zbog čega na njemu moramo biti maksimalno spremni kako psihički, tako i fizički“, izjavio je trener Juventusa Massimiliano Allegri najavljujući večerašnje finale.

20:28 - Utakmica počinje za 17 minuta, čeka nas spektakl.
20:28 - Za Juventus će večeras od prve minute zaigrati Buffon, Barzagli, Bonucci, Lichtsteiner, Evra, Pogba, Marchisio, Pirlo, Vidal, Morata i Tevez.

Barcelona će se Staroj dami suprotstaviti sa Ter Stegenom, Piqueom, Mascheranom, Albom, Alvesom, Rakitićem, Busquetsom, Iniestom, Suarezom, Messijem i Neymarom.

20:23 - Ko god večeras da se okiti titulom prvaka Evrope osvojit će svoj treći naslov sezone s obzirom da su finalisti Juventus i Barcelona u Italiji odnosno Španiji već osvojili duple krune.

20:23 - Ovo će biti posljednja utakmica legendarnog Xavija u dresu Barcelone.

20:21 - Berlin je četvrti njemački grad koji će biti domaćin finala Lige prvaka. U Minhenu je finale odigrano 1980., 1993., 1997. i 2012. godinde. U Gelsenkirchenu se finale igralo 2004. godine, a u Stuttgartu 1959. i 1988. godine. Prvo finale dobio je Real Madrid pobjedom nad Stade de Reimsom 2:0 1959. godine.

20:19 - Barcelona večeras traži svoju petu, a Juventus treću titulu Evropskog prvaka.
20:18 - Navijači Barcelone su se sjajno proveli u Berlinu.

20:17 - Navijači Juventusa i Barcelone su jučer i danas bili na ulicama Berlina, gdje su se dobro zabavljali i u dobroj atmosferi dočekivali večerašnje finale.

20:15 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos uživo finalen utakmice Lige prvaka, koju na Olimpijskom stadionu u Berlinu igraju Juventus i Barcelona. Utakmica počinje u 20:45 sati.