Evropska liga
0

Utakmica Širokog i Olimpije završena bez pobjednika

Sarajevo-x.com
U okviru prvog pretkola Evropske lige Široki Brijeg je na Pecari odigrao neriješeno (0:0) protiv ljubljanske Olimpije.

Širokobriježani su na samom početku utakmice krenuli u napad, imali su niz prilika, međutim niti jedan šut prema golu nije bio dovoljno precizan.

Jedna od najboljih prilika iz prvog poluvremena bila je Brazilca Wagnera, međutim, lopta je udarila direktno u gostujućeg golmana.

I u drugom poluvremenu igre Širokobriježani su napadali, ali nisu uspjeli pronaći put do mreže gostiju iz Ljubljane.

Od 73. minute domaći su igrali s igračem više, nakon što je Bešić zbog namjernog udaranja igrača dobio crveni karton, samo tri minute nakon što je ušao u igru.

No, ni sa igračem više Širokobriježani nisu uspjeli postići željeni pogodak.

Jednu od najvećih prilika igrači Olimpije su imali u 87. minuti. Škerjanc je krenuo ka golu protivnika, lopta je otišla iza leđa golmana Širokog koji je uspio u posljednji čas sačuvati svoju mrežu.

Utakmica je završena 0:0.

Revanš se igra u Ljubljani za sedam dana.