Grupa B
37

Utakmica Italija - Albanija iz minute u minutu

E. K.
Druga utakmica grupe B na Euru u Njemačkoj između Italije i Albanije je na rasporedu danas, a tekstualni prijenos susreta iz Dortmunda ste mogli pratiti na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice u Dortmundu, aktuelni prvaci su pobjedom krenuli u odbranu titule.

92' - Folorunsho mijenja Barellu.

90' - Četiri minute nadoknade.

90' - VELIKA ŠANSA ZA ALBANIJU. Asllani je uposlio Manaja koji je pobjegao Calafioriju, ali je Donnarumma odbranio njegov udarac.

87' - Nedima Bajramija mijenja Muci.

83' - Dvostruka izmjena u Italiji. Darmian i Retegui mijenjaju Dimarca i Scamaccu.

80' - Dalekometni udarac Dimarca brani Strakosha.

77' - Cambiaso i Cristante ulaze u igru umjesto Chiese i Pellegrinija.

77' - Na tribinama stadiona Signal Iduna Park vidjeli smo i zastavu Bosne i Hercegovine iako Zmajevi ne učestvuju na Euru u Njemačkoj.

76' - Manaj mijenja Broju.

74' - Požutio je Hoxha.

60' - Veliko uzbuđenje ispred gola Albanije, ali udarac Chiese odlazi zamalo pored gola Strakoshe.

56' - Strakosha je odbranio udarac Frattesija, ali je bio u ofsajdu.

52' - Udarac Asllanija iz slobodnjaka izblokiran.

51' - Calafiori je požutio, slobodnjak za Albance u opasnoj poziciji. Požutio je i Broja.

46' - Počelo drugo poluvrijeme.

Poluvrijeme u Dortmundu, Italija vodi protiv Albanije rezultatom 2:1.

45+2' - Novo veliko uzbuđenje ispred gola Albanije, ali Pellegrini nije mogao najbolje reagovati i ostalo je 2:1.

45' - Dvije minute nadoknade.

44' - Pokušaj Asana nije ugrozio Donnarummu.

40' - Nova velika šansa za Italijane, ali udarac Scamacce brani golman Albanije.

33' - Kakva šansa za Italiju! Scamacca je uposlio Frattesija koji je sjajno šutirao, ali je pogodio stativu.

27' - Igra se smirila poslije drugog gola Italije.

16' - GOOOOOOOOOOOOL! Veliki preokret Italije, Barella je pogodio mrežu golmana Albanije i doveo Italijane u vodstvo.

11' - Pellegrini je ubacio s lijeve strane, a mrežu golmana Albanije je pogodio Bastoni.

11' - GOOOOOOOOOOOOOOL! Italijani su se brzo vratili u igru.

6' - Udarac Chiese sa desne strane izblokiran, Italija nastavlja da pritišće, žele aktuelni prvaci Evrope doći što prije do izjednačenja.

3' - Pogodak Bajramija je najbrži u historiji Eura budući da je dosadašnji rekorder bio Dimitri Kiričenko na meču Rusija - Grčka na Euru 2024. godine koji je pogodio nakon minute i sedam sekundi.

2' - Pellegrini uzvraća na drugoj strani, ali lopta odlazi pored gola.

1' - GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Albanija je povela u 24. sekundi preko Nedima Bajramija.

1' - Počela utakmica u Dortmundu, prvi s centra su krenuli nogometaši Albanije.

20:55 - U toku je intoniranje nacionalnih himni.

20:50 - Na tribinama stadiona u Dortmundu se očekuje oko 50.000 navijača Albanije.

20:47 - Albanski navijači su uoči utakmice na jednom od trgova u Dortmundu lomili špagete čime su željeli pokazati Italijanima šta ih večeras čeka.

20:45 - Glavni sudija meča je Felix Zwayer iz Njemačke s pomoćnicima Stefanom Luppom i Marcom Achmullerom dok je četvrti sudija njihov sunarodnjak Daniel Siebert.

Sudije u VAR sobi su Christian Dingert i Bastian Dankert iz Njemačke te Rob Dieperink iz Nizozemske.

20:35 - Selektori Italije i Albanije Luciano Spalletti i Sylvinho su odabrali početne postave za duel u Dortmundu.

Italija: Donnarumma; Di Lorenzo, Bastoni, Calafiori, Dimarco; Jorginho, Barella, Frattesi, Pellegrini, Chiesa; Scamacca. Na klupi su ostali: Vicario, Meret, Buongiorno, Gatti, Raspadori, Darmian, Bellanova, Cristante, Mancini, Retegui, Zaccagni, Fagioli, El Shaarawy, Cambiaso, Folorunsho.

Albanija: Strakosha; Hysaj, Djimsiti, Arlind Ajeti, Mitaj; Asllani, Ramadani, Bajrami; Asani, Broja, Seferi. Na klupi su ostali: E. Berisha, Kastrati, Ivan Balliu, Manaj, Gjasula, Mihaj, Laci, M. Berisha, Muci, Ismajli, Daku, Abrashi, Kumbulla, Aliji, Hoxha.

20:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli u tekstualni prijenos druge utakmice grupe B između Italije i Albanije.Poluvrijeme u Dortmundu, Italija vodi protiv Albanije rezultatom 2:1.