1

Urugvajci se pobjedom protiv Jamajke oprostili od Copa America Centenarija

Utakmicama 3. kola završeno je takmičenje u grupi C Copa America Centenarija, a plasman dalje osigurali su Meksiko i Venecuela.

Urugvaj - Jamajka 3:0

Urugvajci su pobijedili Jamajku rezultatom 3:0. Poveli su u 21. minuti golom Abela Hernandeza i to je bio rezultat prvog poluvremena. U drugom poluvremenu se mreža Jamajke zatresla još dva puta. Prvo je u 66. minuti autogol postigao Watson, a za konačnih 3:0 je pogodio Carujo Diaz. Urugvaj je u tri utakmice osvojio samo tri boda i završava takmičenje na Copa America Centenariju. Jamajka je također eliminisana, nije uspjela osvojiti ni bod.

Meksiko - Venecuela 1:1

Meksiko i Venecuela su odigrali neriješeno 1:1. Povela je Venecuela u 18. minuti golom Velasqueza, a izjednačenje Meksikancima donio je Corona u 80. minuti utakmice. Meksiko u četvrtfinale ide s prvog, a Venecuela s drugog mjesta grupe C. Obje reprezentacije imaju po sedam bodova.

Tabela grupe C:

1. Meksiko 7
  2. Venecuela 7
  3. Urugvaj 3
  4. Jamajka 0

Poznati parovi četvrtfinala su SAD - Ekvador i Peru - Kolumbija, dok Venecuela i Meksiko čekaju svje protivnike.