7

Copa America Centenario: Meksiko savladao Urugvaj, dva crvena kartona

U prvom kolu grupe C Copa America Centenarija sastali su se Meksiko i Urugvaj. Meksikanci su pobijedili rezultatom 3:1.

Utakmica je dobro počela za Meksikance koji su poveli u 4. minuti, kada je loptu u svoju mrežu poslao Perreira. Situacija je za Urugvaj postala još teža u 45. minuti, Vecino je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, zbog čega je njegova reprezentacija ostala sa 10 igrača na terenu. Na poluvremenu je Meksiko imao minimalnu prednost.

Drugo poluvrijeme je donijelo još jedan crveni karton, ali i dva pogotka. Situacija na terenu kada je riječ o broju igrača izjednačena je u 73. minuti, a isključen je meksički reprezentativac Guardado u 73. minuti zbog drugog žutog kartona.

Iskoristili su toUrugvajci i izjednačili rezultat na 1:1 u 74. minuti golom Godina.

Kada se očekivalo da će utakmica završiti podjelom bodova, Meksiko je poveo u 85. minuti preko Marqueza. Pobjedu Meksikanca je u drugoj minuti sudijske nadoknade svojim pogotkom ovjerio Herrera.

Meksiko je prvi na tabeli s tri boda, a Urugvaj posljednji četvrti bez bodova.

Podsjetimo, u nedjelju su odigrane tri utakmice Copa America Centenarija. U grupi B je Peru pobijedio Haiti 1:0, dok su Brazil i Ekvador odigrali bez golova.

Venecuela je u 1. kolu grupe C savladala Jamajku rezultatom 1:0.