0

Uprkos velikoj borbi za pobjedu Borac i Široki Brijeg remizirali

U okviru 12. kola BHT Premije lige Borac je večeras na domaćem terenu remizirao sa Širokim Brijegom. Strijelci za rezultat 2:2 su bili Đelmić (7.), Džidić (14.), Stokić (33.) i Kordić (55.).

U prvom poluvremenu bilo je dosta pokušaja s obje strane. Kordić je u 4. minuti s nekoliko metara propustio odličnu priliku. Kaznio je to Borac koji je u 7. minuti preko Đelmića došao u vodstvo od 1:0.

No slavlje domaćeg tima trajalo je svega sedam minuta kada Džidić donosi izjednačenje gostima s Pecare. Pokušavali su gosti povećati razliku preko Kordića koji opet nije precizan. No, dolazi do preokreta i Borac ponovo dolazi u vodstvo. U 33. minuti pogodak je postigao Stokić za 2:1.

Na pauzu je Borac otišao zadovoljan. No, u drugom poluvremenu Široki Brijeg ponovo izjednačava. Kordić je ovaj put bio precizan i u 55. minuti postigao gola za 2:2 sa 30 metara.

Do kraja susreta bilo je više šansi za oba tima, no rezultat je ostao 2:2.