Serie A
0

Udinese ponovo ispred Milana

Pogotkom prvog strijelca lige Antonia Di Natalea nogometaši Udinesea pobijedili su Palermo u 10. kolu Serie A i vratili se tako na drugo mjesto liste.

Ekipa iz Udina i dalje ne posustaje pa su ove nedjelje još jednom slavili pritom sačuvavši svoju mrežu netaknutom. Za gol odluke protiv Palerma pobrinuo se kapetan Di Natale svojim sedmim prvenstvenim pogotkom, a najbolja odbrana lige i nakon devet odigranih susreta u Serie A ima svega 3 primljena gola.

U ostalih pet do sada odigranih nedjeljnih susreta domaćini su gostima prepustili samo jedan bod, a uzela ga je Novara kod Leccea odigravši 1-1.

Uvjerljivi na svom terenu bili su Siena, Bologna i Parma. Siena je s 4-1 ispratila Chievo, Bologna je vodstvo Atalante u nastavku okrenula na 3-1, dok je Parma postigla po gol u svakom poluvremenu za 2-0 protiv Cesene. Najneizvjesnije je bilo u Firenci gdje je Fiorentina s 1-0 svladala Genou, a strijelac je bio Lazzari.

U posljednjoj utakmici 10. kola večeras igraju Cagliari i Lazio.

Serie A, 10. kolo:

Udinese - Palermo 1-0 (Di Natale 38) Lecce - Novara 1-1 (Strasser 31 / Rigoni 44-11m)

Parma - Cesena 2-0 (Paletta 41, Lucarelli 71) Fiorentina - Geona 1-0 (Lazzari 41) Bologna - Atalanta 3-1 (Di Vaio 45-11m, Ramirez 48, Loria 68 / Denis 7) Siena - Chievo 4-1 (Destro 25, 57, D'Agostino 61, Calaio 90+4 / Moscardelli 75)

1. Juventus 9 5 4 0 15:7 19
  2. Udinese 9 5 3 1 11:3 18
  3. AC Milan 9 5 2 2 19:14 17
  4. Lazio 8 4 3 1 12:8 15
  1. Napoli 9 4 2 3 13:7 14
  2. Catania 9 3 5 1 12:12 14
  3. Cagliari 8 3 4 1 9:6 13
  4. Siena 9 3 4 2 11:6 13