Serie A
0

Udinese prvi, Lamela donio pobjedu Romi

Osim večernje utakmice Bologne i Lazija, kompletirano je osmo kolo talijanske Serije A. Nogometaši Udinesea izbili su na prvo mjesto 3-0 domaćom pobjedom nad Novarom.

Antonio Di Natale zabio je dva gola za trijumf domaće ekipe došavši time do brojke od šest ovosezonskih pogodaka i prvog mjesta na listi strijelaca. Jednom se u listu strijelaca, u 38. minuti, upisao Maurizio Domizzi.

Friuljani su sve riješili unutar 15-ak minuta utakmice, između 33. i 48. minute.

Na prvom mjestu Serije A Udinese je prvi put nakon tri pune godine. Posljednji su put tu čast Di Natale i saigrači imali ujesen 2008. godine, tačnije 2. novembra. U sedam ovosezonskih utakmica primili su samo jedan gol.

Roma je na svom Olimpicu pobijedila Palermo 1-0 i popela se na šesto mjesto tabele. Svoj je premijerni pogodak za Rimljane zabio 19-godišnji argentinski ljevonogi veznjak Erik Lamela, ovoljetno pojačanje iz River Platea. Naš Miralem Pjanić nije igrao.

Do druge su pobjede u sezoni stigli nogometaši Intera, koji su na San Siru pobijedili Chievo s neuvjerljivih 1-0. Thiago Motta zabio je pobjednički gol glavom u 34. minuti na nabacivanje Wesleyja Sneijdera.

Serie A, 8. kolo:

Roma – Palermo 1-0 (Lamela 6) Cagliari – Napoli 0-0 Inter – Chievo 1-0 (Motta 34) Parma – Atalanta 1-2 (Valdes 80 / Moralez 54, 57) Siena – Cesena 2-0 (Gonzalez 9, Calaio 53) Udinese – Novara 3-0 (Di Natale 33, 48, Domizzi 38) Bologna – Lazio (kasnije)   Tabela:

1. Udinese 7 4 3 0 10:1 15
  1. Juventus 7 3 4 0 11:5 13
  2. Cagliari 7 3 3 1 8:5 12
  3. Napoli 7 3 2 2 10:5 11
  4. Lazio 6 3 2 1 9:7 11
  5. AS Roma 7 3 2 2 8:6 11
  6. AC Milan 7 3 2 2 12:11 11
  7. Catania 7 2 4 1 9:10 10