Serie A
0

Lulić igrao 82 minute u domaćem porazu Lazija

U najzvučnijem dvoboju nedjeljnog poslijepodneva u 3. kolu talijanske Serie A nogometaši Udinesea savladali su Fiorentinu 2-0 i zadržali maksimalan učinak na startu prvenstva.

Iako je ovo drugo odigrano kolo Serie A, treba napomenuti da je kompletno 1. kolo odgođeno zbog štrajka igrača, a još nije određen termin kada će se odigrati.

Dakle, u dvoboju 3. kola kapetan Udinesea Di Natale iz jedanaesterca i Isla, već su nakon pola sata igre riješili pitanje pobjednika dvoboja s Fiorentinom na svom terenu.

Juventus je nakon visoke pobjede nad Parmom u 1. kolu odnio bodova i iz Siene, a za puni plijen bio je dovoljan pogodak Matrija u 54. minuti, na asistenciju crnogorskog reprezentativca Mirka Vučinića.

Iznenađenje se dogodilo u Rimu gdje je Lazio nakon početnog vodstva primio dva gola u nastavku i doživio poraz od Genoe (1-2). Za goste su strijelci bili Palacio i Kucka. Bh. reprezentativac Senad Lulić odigrao je 82. minute utakmice.

Uspješan gost bio je i Lecce koji je u Bologni nadigrao istoimenog domaćina s 2-0, a zabili su Giacomazzi i Grossmuller.

Nakon što je u 1. kolu postigao tek počasni pogodak za Parmu kod Juventusa Giovinco je ovaj puta, također u sudijskoj nadoknadi, zabio za pobjedu svoje ekipe. Parma je bila bolja od Chieva 2-1, a Giovinco je osim u finišu susreta bio strijelac i u 24. minuti.

U preostalom meču Catania je na domaćem terenu minimalno s 1-0 pobijedila Cesenu preko Lopeza koji je u 45. minuti realizirao kazneni udarac.

Serie A, 3. kolo:

Siena - Juventus 0-1 (Matri 54) Lazio - Genova 1-2 (Sculli 11 / Palacio 54, Kucka 72) Bologna - Lecce 0-2 (Giacomazzi 37, Grossmuller 59) Catania - Cesena 1-0 (Lopez 45-11m) Parma - Chievo 2-1 (Giovinco 24, 90 / Paloschi 79) Udinese - Fiorentina 2-0 (Di Natale 8-11m, Isla 29) Atalanta - Palermo 1-0 (Denis 34)

1. Juventus 2 2 0 0 5:1 6
  2. Udinese 2 2 0 0 4:0 6
  3. Cagliari 2 2 0 0 4:2 6
  4. Catania 2 1 1 0 1:0 4
  5. Napoli 1 1 0 0 3:1 3
  6. Palermo 2 1 0 1 4:4 3
  7. Fiorentina 2 1 0 1 2:2 3
  8. Lecce 2 1 0 1 2:2 3