Le Championnat
0

U šest utakmica bez gola u prvom poluvremenu

U prvim poluvremenima u uvodnih šest utakmica 17. kola francuskog nogometnog prvenstva nije pao nijedan jedini gol. U nastavku su se strijelci ipak malo probudili i zabili ukupno osam pogodaka.

Najviše ih je završilo u mreži hrvatskog reprezentativnog golmana Vedrana Runje čiji je Lens poražen u gostima kod Lorienta s 3-0. Morgan Amalfitano je pogodio u 49. minuti, Lynel Kitambala u 56., a priču je zaključio Arnold Mvuemba u 74. minuti za osmi poraz Lensa i pad na pretposljednje mjesto tabele.

Lille i PSG su se zadržali na čelu Le Championnata. Obje su ekipe slavile u gostima, s time da je Lilleu to uspjelo tek u trećoj minuti sudijske nadoknade kada je Tulio de Melo pogodio za pobjedu 1-0 protiv Arlesa koji je od 53. minute igrao bez isključenog Jamela Aita Bena Idira. Parižani su, pak, s 2-1 bili bolji od Valenciennesa uz dva pogotka Nenea. Brazilac je ove sezone zabijao već 11 puta i na drugom je mjestu tabele strijelaca.

Le Championnat, 17. kolo:

Arles - Lille 0-1 (De Melo 90+3)Brest - Montpellier 0-0Caen - Nice 0-0Lorient - Lens 3-0 (Amalfitano 49, Kitambala 56, Mvuemba 74)Nancy - Sochaux 1-0 (Andre Luiz 72)Valenciennes - PSG 1-2 (Aboubakar 82 / Nene 47, 84)

Redoslijed: 1. Lille 31, 2. PSG 30, 3. Rennes 27 (-1), 4. Marseille 26 (-1), 5. Brest 26, 6. Lyon 26 (-1)...