Le Championnat
0

Emir Spahić u jednoj minuti dobio dva žuta kartona

Nogometaši Lensa u sve su težoj situaciji, s obzirom da se borba za opstanak ne odvija po njihovim planovima. Poraženi su i u 25. kolu, s 2-0 na gostovanju kod Rennesa.

Domaćini su ovom pobjedom, barem privremeno, opet došli na sam vrh tabele Le Championnata. Rennes ima bod više, ali i utakmicu više od Lillea koji će ogled 25. kola, derbi protiv Lyona, odigrati u nedjelju kao domaćin.

Rennes je poveo već u 14. minuti preko Boukarija, a priča je završena u 70. kada je Montano postigao pogodak za 2-0.

U lošoj formi je i dalje Monaco. U subotu su već trinaesti put odigrali neodlučeno ove sezone, a nisu uspjeli kao domaćini zadržati niti 2-0 dvadesetak minuta prije kraja protiv Caena. U samo pet minuta su Arabi i Mollo zabili za goste i time ukrali jedan bod iz Kneževine.

Kao što je običaj, kolo u francuskom Le Championnatu ne može proći bez utakmica u kojima se mreže nisu tresle. U subotu navečer su se dogodila takva dva primjera (Valenciennes - Lorient i Sochaux - Montpellier).

No, zato su pokazana četiri crvena kartona, a jedan je zaradio i naš nogometaš Emir Spahić. U istoj 62. minuti je igrač Montpelliera dobio dva žuta kartona.

Le Championnat, 25. kolo:

Arles - Brest 1-1 (Ghilas 37 / Toure 49) Monaco - Caen 2-2 (Park 36-11m, 62 / Arabi 68, Mollo 72) Rennes - Lens 2-0 (Boukari 14, Montano 70) St. Etienne - Nica 0-2 (Coulibaly 55, Mounier 85) Sochaux - Montpellier 0-0 Valenciennes - Lorient 0-0 Bordeaux - Auxerre (kasnije)

Tabela: 1. Rennes 46, 2. Lille 45 (-1), 3. Marseille 42 (-1), 4. Lyon 41 (-1), 5. PSG 41 (-1)...