0

Spahić pogodio, Pjanićev Lyon na kraju slavio

Sarajevo-x.com
Emir Spahić: Nogometaš prve klase
U dvoboju francuskih prvoligaša u kojima igraju i reprezentativci Bosne i Hercegovine, Emir Spahić i Miralem Pjanić, Spahić je uspio postići zgoditak, ali je njegov Montpellier ipak izgubio rezultatom 2:1 od boljega Lyona.

Lyon je vrlo rano došao u vodstvo. U petoj minuti strijelac je bio Lopez. Do kraja prvog poluvremena na obje strane su se redale polušanse bez bitnijih prijetnji. Početak drugog poluvremena prošao je u znaku nervoze domaćeg Montpelliera i tri žuta kartona njegovih igrača.

U 81. minuti Emir Spahić je pogodio na opšte oduševljenje domaćih navijača, ali je strijelac prvog gola Lopez u posljednjim minutama utakmice pogodio po drugi put i sva tri boda donio Lyonu.

Le Championnat, 16. kolo:

Arles – Nancy 1-1 (Djadjedje 8 / Hadji 26) Lens – Auxerre 1-1 (Yahia 31 / Mignot 87) Rennes – Monaco 1-0 (Montaňo 64 - 11m) Sochaux – Valenciennes 2-1 (Carlao 15, Maiga 55 / Sanchez 64) Toulouse – Caen 1-0 (Santander 64) Montpellier – Lyon 1-2 (Spahić 80 / Lopez 5, 90+5)