0

U debijima golove postigli Suarez, Keane i Sturridge

Luis Suarez (Foto: AFP)
Već su prvi premierligaški dvoboji nakon završetka prijelaznog roka, oni 25. kola, pokazali da su engleski nogometni klubovi investirali dobro.

Najviše se svojoj investiciji, Luisu Suarezu, mogu veseliti navijači Liverpoola, koje je 23-godišnji urugvajski napadač bacio u delirij postigavši u 79. minuti svoj prvi pogodak u dresu novog kluba. Pogodio je u svom debiju za konačnu, 2-0 pobjedu Liverpoola nad Stoke Cityjem. U dvoboju igranom na Anfieldu sudjelovao je od 63. minute, kada je zamijenio Fabija Aurelija.

Drugo veliko ovozimsko pojačanje ekipe Kennyja Dalglisha, Andy Carroll, nije nastupio jer se još uvijek liječi od povrede.

Nogometaši Tottenhama na gostovanju su pobijedili Blackburn 1-0. Gol odluke već je u četvrtoj minuti postigao Peter Crouch, glavom na ubacivanje Rafaela van der Vaarta.

Golovima su u svojim debitantskim nastupima za svoje nove klubove također startali Boltonov Daniel Sturridge (Bolton – Wolverhampton 1-0) i West Hamov Robbie Keane (Blackpool – West Ham 1-3).

Sturridge (21) je postigao posebno vrijedan gol odlučivši pobjednika u trećoj minuti sudijske nadoknade vremena u drugom poluvremenu. U igru je ušao u 68. minuti.

Premiership, 25. kolo:

Birmingham City – Manchester City 2-2 (Žigić23, Gardner 77-11m / Tevez 4, Kolarov 41)

Blackburn – Tottenham 0-1 (Crouch 4)

Liverpool – Stoke City 2-0 (Meireles 47, Suarez 79)

Fulham – Newcastle 1-0 (Duff 67)

Bolton – Wolverhampton 1-0 (Sturridge 90+3)

Blackpool – West Ham 1-3 (Adam 42 / Obinna 24, 44, Keane 37)

Redoslijed: 1. Manchester United 54 (-1), 2. Arsenal 49 (-1), 3. Manchester City 46, 4. Chelsea 44 (-1), 5. Tottenham 41 (-1), 6. Sunderland 37, 7. Liverpool 35.