Premiership
0

Arsenal siguran, Liverpoolu bod protiv Wigana

Nogometaši Arsenala produžili su niz ligaških utakmica bez poraza na brojku devet. U ogledu 27. kola engleskog Premiershipa londonski "topnici" svladali su Wolverhampton 2-0.

Oba gola na utakmici postigao je Holanđanin Robin van Persie, prvi volejem desnom nogom u padu u 16., a drugi ljevicom s vrha šesnaesterca iz kontranapada njegove ekipe u 56. minuti. Postignuti golovi bili su mu deveti i deseti ligaški u sezoni, a, zanimljivo, sve ih je postigao počevši od 21. kola na ovamo.

S tri nova boda Arsenal je nastavio vršiti pritisak za vodećim Manchester Unitedom koji je, nešto ranije, u gradskim derbiju svladao City 2-1. Razlika između vodećeg dvojca i dalje tako iznosi četiri boda u korist "crvenih vragova".

Liverpoolov portugalski veznjak Raul Meireles uživa u golgeterskoj sezoni karijere. Petim pogotkom u posljednjih pet kola postigao je rekord karijere kada su prvenstvene utakmice svih liga u kojima je nastupao u pitanju. Igrajući prije Liverpoola za Aves, Boavistu i Porto, Meireles nikada nije dao više od četiri gola u ligaškom dijelu sezone.

Subotnji postignut Wiganu bio je krasan. Postigao je uskoro 28-godišnji portugalski reprezentativac volejem s 12-ak metara u 24. minuti. Poništio ga je Gohouri u 65. ovosezonskim prvijencem i svojim ukupno drugim pogotkom za Wiganovu ekipu.

Liverpoolu je remi prvi nakon četiri uzastopne pobjede ostvarene bez primljenog gola.

U derbiju začelja West Bromwich Albion i West Ham odigrali su 3-3. Svakom je pripalo po jedno poluvrijeme i 3-0 pobjeda u njemu.

Premiership, 27. kolo, subota:

Arsenal – Wolverhampton 2-0 (Van Persie 16, 56)

Birmingham - Stoke City 1-0 (Žigić 90)

Blackburn – Newcastle 0-0

Blackpool - Aston Villa 1-1 (Grandin 14 / Agbonlahor 10)

Liverpool – Wigan 1-1 (Meireles 24 / Gohouri 65)

West Bromwich - West Ham 3-3 (Dorrans 3, Thomas 8, Reid 32-ag / Ba 51, 83, Cole 58)

Manchester United - Manchester City 2-1 (Nani 41, Rooney 78 / Silva 65)

Redoslijed: 1. Manchester United 57 (-1), 2. Arsenal 53 (-1), 3. Manchester City 49, 4. Chelsea 44 (-2), 5. Tottenham 44 (-2).