Premiership
0

Stoke bolji od Liverpoola, Begović sačuvao mrežu

Nogometaši Stokea pobijedili su na svom Britannia stadionu ekipu Liverpoola s 2-0 u posljednjoj subotnjoj utakmici 13. kola Premiershipa.

Domaćin je poveo u 56. minuti, kada su se gosti jako trudili izbaciti loptu iz svog kaznenog prostora, ali u tome nikako nisu uspijevali, pa je na kraju Ricardo Fuller iz blizine ugurao loptu u mrežu. Konačnih 2-0 postavio je Kenwyne Jones doslovno u prvoj sekundi sudijske nadoknade.

Novi mizerni dan za Liverpool u ovoj sezoni zaključio je Brazilac Lucas koji je dobio crveni karton u drugoj minuti sudijskog dodatka.

Stoke je upisao drugu uzastopnu pobjedu u Premiershipu. Prethodno je imao četiri poraza u nizu.

Iza Liverpoola je jako loša sedmica. Nakon što su ranije napokon uspjeli povezati tri pobjede, ove sedmice su najprije u gostima odigrali skromnih 1-1 kod Wigana, a sada su i poraženi od Stokea, koji je ovom pobjedom preskočio ''redse'' na tabeli. Obje ekipe imaju po 16 bodova, ali je Stoke zbog bolje gol-razlike na 10., a Liverpool na 11. mjestu.

Napomenimo da je na golu Stokea stajao bh. reprezentativac Asmir Begović.

Premiership, 13. kolo (subota):

Aston Villa – Manchester United 2-2 (Young 72-11m, Albrighton 76 / Macheda 81, Vidić 85) Tottenham – Blackburn 4-2 (Bale 16, 75, Pavljučenko 42, Crouch 69 / Nelsen 80, Givet 90) Manchester City – Birmingham 0-0 West Ham – Blackpool 0-0 Newcastle – Fulham 0-0 Wigan – WBA 1-0 (Moses 70) Wolverhampton – Bolton 2-3 (Foley 69, Fletcher 77 / Stearman 1 – ag, Elmander 62, Holden 67) Stoke – Liverpool 2-0 (Fuller 56, Jones 90+1)

1. Chelsea 12 9 1 2 28:5 28
  2. Manchester United 13 6 7 0 26:15 25
  3. Arsenal 12 7 2 3 24:11 23
  4. Manchester City 13 6 4 3 15:10 22
  5. Bolton 13 4 7 2 21:19 19
  6. Tottenham 13 5 4 4 18:17 19
  7. Newcastle 13 5 3 5 21:16 18
  8. Aston Villa 13 4 5 4 15:18 17