Rastužio svijet
9

Tužna slika iz Madrida: Ulreichu ispadanje teško palo, dugo nakon meča sjedio sam na terenu

Tužna fotografija Bayernovog golmana Svena Ulreicha koji nakon sinoćnjeg poraza od Reala u polufinalu Lige prvaka sjedi sam na travi dugo poslije utakmice rastužila je cijeli svijet.

Nesretni golman je patio zbog toga što je početkom drugog poluvremena napravio glupost godine, kada se u odsutnom trenutku okliznuo i poklonio Benzemi ključni pogodak za prolaz dalje.

Nogometaši iz Madrida plasirali su se u treće uzastopno finale Lige prvaka nakon što su u revanš utakmici polufinala odigrali protiv Bayerna 2:2. U prvom susretu u Minhenu bilo je 2:1 za Real.

Bayern je već u trećoj minuti poveo golom Kimmicha, a izjednačio je Benzema osam minuta kasnije.

Francuz je potom kaznio opisanu grešku odbrane Bayerna na čelu s Ulreichom, a onda je Rodriguez postavio konačnih 2:2.

Iako su Bavarci imali nekoliko prilika do kraja meča, Navas je sjajnim intervencijama sačuvao mrežu.