Propustio zicer
74

Trener Juventusa za poraz od Intera okrivio Vlahovića zbog nevjerovatnog promašaja

E. B.
Vlahovićeva reakcija nakon promašenog zicera (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Intera sinoć su pobijedili Juventus u 23. kolu Serie A rezultatom 1:0 i napravili ogroman korak ka osvajanju titule prvaka Italije, a trener Stare dame Massimiliano Allegri je za poraz okrivio svog napadača Dušana Vlahovića.

U 32. minuti pri rezultatu 0:0 nakon kontranapada Weston McKennie je odlično uposlio Vlahovića koji se našao pred golmanom Yannom Sommerom i mogao je birati gdje će šutirati.

No, Srbijanac je katastrofalno primio loptu, što je iskoristio Benjamin Pavard i izblokirao njegov udarac.

Samo pet minuta kasnije Federico Gatti je postigao autogol, što je bio jedini pogodak na susretu.

Allegri je nakon utakmice izjavio da je sve moglo biti drugačije da je Vlahović iskoristio zicer i doveo Juventus u vodstvo.

"U prvom poluvremenu smo bili izjednačeni, ali su oni dali gol, a Vlahović je promašio zicer", rekao je Allegri nakon poraza.

Vlahović je ove sezone na 21 utakmici u Seriji A postigao 12 golova.