Najveći turski meč
314

To se zove mržnja: Igrači Galate i Fenera se potukli nakon završetka derbija

U 11. kolu turske Super Lige odigran je veliki derbi između Galatasarayja i Fenerbahčea, a završen je podjelom bodova rezultatom 2:2.

Ipak, dešavanja tokom 90 minuta meča na Turk Telekom Areni zasjenilo je ono što se desilo nakon posljednjeg sudijskog zvižduka arbitra Aydinusa.

Nakon završetka utakmice igrači su se potukli na centru, u teren su ušli i predstavnici ekipa i rezervni igrači i nastao je opšti haos.

Nakon što se situacija smirila, svoj mali show imao je i trener domaće ekipe Fatih Terim koji je nasrnuo na arbitra meča, ali srećom sve se svelo samo na verbalnim uvredama.

Da cirkus bude upotpunjen, u teren je utrčao i jedan navijač Galate koji se želio obračunati sa igračima Fenera, no brzom reakcijom policajaca je zaustavljen.

Inače, Galata je vodila sa 2:0 pogocima Donka iz 31. i Linnesa iz 49. minute, a gosti su do boda stigli pogocima Valbuene iz penala u 66. i Jailsona u 72. minuti susreta.

Kako je izgledao haos nakon završetka meča pogledajte u videu.