14

Završnica Primere / Suarez hattrickom vodi Barcu ka odbrani titule, Real poveo sa 2:0 protiv Deportiva

U toku je posljednje, 38. kolo Primere koje će odlučiti prvaka Španije. Real Madrid vodi u gostima protiv Deportiva (2:0), a u vodstvu je i Barcelona protiv Granade (3:0). Trenutno je Barca na čelu lige.
Real Madrid je poveo golom Cristiana Ronalda u sedmoj minuti. Isti igrač udvostručio je vodstvo Reala u 26. minuti.

Barcelona je na vodstvo protiv Granade čekala do 22. minute kada je lijepu akciju završio Luis Suarez. Za Barcinih 2:0 pogodio je ponovo Suarez. Igrala se 38. minuta, loptu je ubacio Alves, a Fernandeza matirao Urugvajac. Novi gol za Blaugranu postigoa je Suarez svojim 40. golom u Primeri ove sezone.

Barcelona brani titulu, Real traži prvu od 2012. godine.