39

Barcelona savladala Betis i vratila se na lidersku poziciju

U 36. kolu Primere Barcelona je u gostima rezultatom 2:0 savladala Betis i vratila se na prvu poziciju tabele.

Barcelona je nakon niza od tri vezana poraza u Primeri, povezala tri ligaške pobjede i to uz gol-razliku 16:0.

Betis je dugo odolijevao i nije lako dopustio Barci da dođe do prednosti. Domaći tim je u 35. minuti ostao i sa igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Westermann.

Blaugrana je otpor domaćeg tima uspjela slomiti u 50. minuti kada je lošu reakciju odbrane Betisa iskoristio Rakitić, a asistent je bio Messi.

Konačnih 2:0, ponovo na asistenciju Messija, postavio je Suarez čime je postigao svoj deveti gol u posljednja tri meča i sada ima ukupno 35 golova u ovoj sezoni Primere. Urugvajac je prvi strijelac španskog prvenstva sa četiri gola više od Ronalda.

Barcelona u narednom kolu dočekuje Espanyol, dok Betis gostuje Eibaru.