0

Stuttgart produžio nadu u opstanak, Ibišević nije konkurisao za meč protiv Mainza

(Foto: EPA)
Reprezentativac Bosne i Hercegovine Vedad Ibišević i dalje je u nemilosti trenera Stuttgarta Huuba Stevensa koji ga danas nije uvrstio među 18 igrača koji su konkurisali za meč protiv Mainza na domaćem terenu.

Fenjeraš na bundesligaškoj tabeli ostvario je zlata vrijednu pobjedu rezultatom 2:0. Švabe su povele u 66. minuti golom Didavija, da bi konačnih 2:0 u 78. minuti postavio srbijanski internacionalac Filip Kostić.

Bez obzira na današnji trijumf, Stuttgart je i dalje na posljednjem mjestu na tabeli sa 30 bodova. Borba za opstanak u Bundesligi odavno nije bila zanimljivija s obzirom da dva kola prije kraja potencijalno može ispasti šest klubova.

Hertha je 13. mjestu sa 34 boda, HSV na 14. sa 32, Freiburg na 15. sa 31, Hannover na 16. sa 31, Paderborn na 17., također sa 31, te na samom začelju Stuttgart sa 30 bodova. Vrijedi spomenuti da Paderborn ima jednu utakmicu manje.