0

Stuttgart pobijedio Werder Bremen i ligaški "fenjer" prepustio HSV-u

(Foto: EPA)
Sjajnu utakmicu publici na Mercedes Benz Areni ponudili su Stuttgart i Werder iz Bremena.

Domaći Stuttgart ostvario je veoma važnu pobjedu rezultatom 3:2, a pobjedonosni pogodak postignut je u posljednjoj minuti susreta, nakon što su gosti samo tri minute ranije izjednačili na 2:2.

U 15. minuti Christian Gentner postigao je vodći pogodak za Švabe, što je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu nakon svega pet minuta igre Selke postiže pogodak za 1:1.

Dvadeset minuta prije kraja novo vodstvo Stuttgartu donio je Ginczek. Rezultat iz 70. minute na semaforu se zadržao sve od 87. kada nakon kornera Junuzovića Vestergaard loptu zakucava u domaći gol za 2:2.

Tri minute ranije domaći tim ostao je bez Harnika koji je zaradio dva žuta kartona. I sa igračem manje domaći igrači uspijevaju u posljednjoj minuti postići pobjednosni gol, a strijelac je nakon sjajnog pasa Diea bio po drugi put Ginczek.

Vedad Ibišević u pobjedničkom, odnosno Izet Hajrović u poraženom timu meč su odgledali sa klupa za rezervne igrače.