Ibišević igrao 90 minuta
2

Stuttgart osvojio sva tri boda na gostovanju kod M'gladbacha

U okviru 12. kola njemačke Bundeslige odigran je susret između Borussije M'gladbach i Stuttgarta. Gosti su zasluženo slavili rezultatom 2:1.

Obje ekipe su od prve minute zaigrale poprilično otvoreno, a to je rezultiralo s dva brza gola. Domaći su poveli u 7. minuti pretko Stranzla, dok je minut kasnije za izjednačenje pogodio Harnik. Asistenciju je upisao Molinaro. U prvom djelu susreta su prilike za pogodak M'gladbacha propustili Arango u 23. i 42., Hanke u 25., Nordtveit u 37. i Stranzl u 43. minuti, dok su u ekipi Stuttgarta neprecizni bili Kvist u 15., Traore u 36. te Harnik minut kasnije. Poluvrijeme je završeno rezultatom 1:1.

Početkom drugog dijela susreta su zaprijetili domaći preko Wendta. Potom je u dva navrata na drugoj strani pokušao Gentner, ali nije imao sreće. Prvu ozbiljniju priliku na ovom susretu je bh. reprezentativac i igrač Švaba Vedad Ibišević imao u 66. minuti, ali je njegov udarac izblokirala protivnička odbrana. Glavom je šutirao pet minuta kasnije, no, gola nije bilo.

"Švabe" su ipak nakon silnih promašaja stigle u vodstvo u 72. minuti autogolom Brouwersa. Minut kasnije priliku za poravnanje propušta Rupp. Igrao se 81. minut kada su gosti bili veoma blizu trećeg pogotka. Okazaki nije uspio matirati domaćeg golmana. M'gladbach je do izjednačenja mogao u 85. minuti da je precizniji bio Stranzl. Lopta je otišla pored gola. Popularni Vedo je priliku za pogodak i ubjedljiviju pobjedu "Švaba" propustio u 89. minuti. Ipak dva gola gostiju su bila dovoljna za konačnu pobjedu i osvajanje važna tri boda.

Bundesliga, 12. kolo:

Borussia Dortmund - Greuther Fürth 3-1 (Lewandowski 4, 15, Götze 42 / Stieber 5) Eintracht - Augsburg 4-2 (Mölders 8-ag, Aigner 33, Meier 52, 75-11m / Koo 45, Mölders 64) HSV - Mainz 1-0 (Son 63) Hannover - Freiburg 1-2 (Abdellaoue 33 / Schmid 12, Rosenthal 55)

Borussia Mönchengladbach - Stuttgart 1-2 (Stranzl 7 / Harnik 8, Brouwers 72-ag) Nürnberg - Bayern 1-1 (Feulner 47 / Mandžukić 3) Tabela:

1. Bayern 12 10 1 1 33-5 +28 31
  2. Schalke 04 11 7 2 2 22-12 +10 23
  3. E. Frankfurt 12 7 2 3 25-18 +7 23
  4. Dortmund 12 6 4 2 26-13 +13 22
  5. Leverkusen 11 5 3 3 19-17 +2 18
  6. Hannover 12 5 2 5 25-20 +5 17
  1. Mainz 05 12 5 2 5 15-14 +1 17
  2. Hamburg 12 5 2 5 12-14 -2 17