Bundesliga
2

Prvaci izgubili nova dva boda, Bayern im bježi devet

Slavlje nogometaša Bayerna (Foto: Arhiv/AFP)
Dortmundska Borussia nije izdržala pritisak domaćih nogometaša na gostovanju kod Hannovera u nedjeljnom dvoboju sedmoga bundesligaškog kola. Bayern je već pobjegao devet bodova (21-12).

Završilo je 1-1, a domaći su zasluženo izjednačili u 86. minuti preko Mamea Birama Dioufa, nakon slobodnog udarca koji se izveo Szabolcs Huszti, te odbijanja poslije kojeg je strijelcu asistirao Ya Konan.

Strijelac Diouf promašio je u 78. minuti stopostotnu priliku promašivši prazan gol s dva metra, tačnije dodavši loptu na koju je uklizao u naručje gostujućem golmanu Weidenfelleru koji je praktički savladan ležao u visini prve stative. Također im je poništen pogodak u 55. minuti zbog sumnjivog prekršaja Konana nad Marcelom Schmelzerom pri jednom prekidu. Zabio je Eggiman.

Borussia je bolja bila tokom prvih 45. minuta, a u vodstvo je došla u 26. minuti nakon sjajne akcije Bendera, Piszczeka i strijelca Lewandowskog.

Trener Jürgen Klopp morao je, međutim, mijenjati prisilno dvojicu povrijeđenih. U 39. minuti Blaszczykowskog, a na poluvremnu i Hümmelsa. Prvi je povrijedio koljeno, drugi stopalo.

Hannoveru je ovo bila 22. uzastopna utakmica bez poraza na domaćem terenu u Bundesligi. Posljednja ekipa kojoj je uspjelo slaviti u Hannoveru bila je Borussia iz Mönchengladbacha u aprilu 2011. godine.

U Stuttgartu su remizirali istoimena domaća ekipa i Bayer iz Leverkusena. Završilo je 2-2 uz po dva pogotka Vedada Ibiševića s domaće i Stefana Kiesslinga s gostujuće strane.

Kiessling je zabio već 17. bundesligaški pogodak u kalendarskoj godini. Niko nije zabio više od njega u 2012., dok je Klaas-Jan Huntellar uspio napraviti identičan doseg.

Vedad Ibišević treći je put jednu bundesligašku utakmicu u dresu Stuttgarta završio s dva pogotka. U Hoffenheimu mu je to za nogom pošlo još u osam navarata.

Bundesliga, 7. kolo:

Stuttgart – Bayer 2-2 (Ibišević 19-11m, 55 / Kiessling 13, 59) Hannover – Borussia D. 1-1 (Diouf 86 / Lewandowski 26)

1.   B. München7	 7	 0	 0	 21-2	 +19	 21

2.   E. Frankfurt	 7	 5	 1	 1	 16-10	 +6	 16

3.   Schalke 04	 7	 4	 2	 1	 15-7	+ 8	 14

4.   Borussia Dortmund	 7	 3	 3	 1	 17-9	 +8	 12

5.   Hannover	 7	 3	 2	 2	 15-10	 +5	 11

6.   Leverkusen	 7	 3	 2	 2	 11-9	 +2	 11

7.   Fortuna Düsseldorf	 7	 2	 4	 1	 6-3	 +3	 10

8.   Hamburg	 7	 3	 1	 3	 9-10	 -1	 10