Bundesliga
0

Remi Borussije Dortmund i Stuttgarta, poraz Schalkea

Vedad Ibišević u utakmici protiv Dortmunda (Foto: AFP)
Prvak Bundeslige posljednje dvije godine, dortmundska Borussija, ove sezone nikako ne može pronaći pravi ritam u domaćem prvenstvu, pa je i ove subote kiksala.

Pred 80.000 navijača Borussija je odigrala samo 0-0 protiv Stuttgarta, pa i dalje Kloppova ekipa ne može uhvatiti kontakt s vodećim Bayernom. Recimo da su ove dvije ekipe prošle sezone odigrale remi u Dortmundu, ali tadašnji remi je stvarno bio spektakularan, završilo je uz osam golova.

Moglo je i ove subote biti pogodaka, ali brojne su šanse ostale neiskorištene. Za domaćina je pred kraj utakmice Lewandowski pogodio stativu, ali su se i tokom cijele utakmice domaći igrači ispromašivali pred Ulreichom. Imali su i gosti svoje prilike, primjerice, Vedad Ibišević je u drugom dijelu išao sam prema domaćim vratima, a tom prilikom se možda mogao svirati i penal za Stuttgart.

Kako god, završilo je i bez golova i bez pobjednika.

Osim Borussije (D) izgubio je i Schalke u ovom 10. kolu, još jedna ekipa iz vrha tabele. U 91. minuti je Hoffenheim golom Schipplocka pobijedio u tom susretu 3-2. Schalke je dva puta stizao vodstvo Hoffenheima, ali nakon tog gola u 91. minuti bilo je jasno da je kraj za goste iz Gelsenkirchena.

Ovo je Schalkeu bio prekid serije od šest uzastopnih pobjeda (u svim natjecanjima), kao i prvi poraz nakon 22. septembra (od Bayerna).

Nakon dvije pobjede zaredom (prvenstvo i Kup), vrlo brzo je došlo prizemljenje za Wolfsburg koji je u Nürnbergu poražen s 1-0. Gebhart je u 76. minuti postigao jedini pogodak.

Recimo da je još Hannover s 2-0 na domaćem terenu svladao Augsburg, dok su u Mönchenglaadbachu Borussija i Freiburg odigrali bez pobjednika (1-1).

U večernjem terminu u Hamburgu gostuje minhenski Bayern.

Bundesliga, 10. kolo:

Borussia (D) - Stuttgart 0-0 Borussia (M) - Freiburg 1-1 (Camargo 42 / Caligiuri 77-11m) Hannover - Augsburg 2-0 (Diouf 26, Stindl 85) Nürnberg - Wolfsburg 1-0 (Gebhart 76) Hoffenheim - Schalke 2-2 (Volland 13, Firmino 67-11m, Schipplock 90+1 / Neustädter 37, Uchida 82)