4

Sterling junak u pobjedi Cityja nad West Hamom

(Foto: EPA)
U posljednjoj utakmici 3. kola Premiershipa Manchester City je na svom Etihadu rezultatom 3:1 savladao West Ham.

CIty je furiozno otvorio utakmicu, zavladao terenom i odmah počeo stvarati šanse, a pritisak se isplatio već u sedmoj minuti kada je nakon lijepe akcije i dodavanja Nolita mrežu gostiju pogodio Sterling za 1:0.

Tim Pepa Guardiole nije smanjivao tempo i do novog gola je stigao u 18. minuti kada je Fernandinho glavom matirao Adriana nakon centaršuta De Bruynea iz slobodnog udarca.

Vidjelo se da kod Čekićara nedostaje nekoliko bitnih igrača. Slaven Bilić nije mogao računati na povrijeđene Carrolla, Cresswella, Henryja, Sakhoa, Payeta i na dva pojačaja Feghoulija i Ayewa.

Iako se uvodnih 20 minuta nagovještavalo katastrofu, West Ham je uspio održati rezultat do kraja poluvremena, a onda i smanjiti na 2:1 preko Antonija u 58. minuti.

U finiš meča ušlo se uz rezultat 2:1 i gosti su se mogli nadati nekom iznenađenju, ali u sudijskoj nadoknadi City dolazi do gola. Sterling je u 92. minuti pogodio za konačnih 3:1.

Manchester City - West Ham 3:1