5

Sportingov bunker izdržao do kraja: Realu samo bod na gostovanju u Gijonu

(Foto: EPA)
Real Madrid je na otvaranju nove sezone u Primeri razočarao svoje navijače odigravši tek 0:0 protiv Sportinga iz Giona.

Iako su Kraljevi na čijoj klupi je i zvanično debitovao Rafa Benitez cijelim tokom meča bili bolji, na kraju ipak nisu uspjeli postići pogodak i odnijeti puni bodovni plijen. Prva prijetnja domaćem golu zabilježena je u 12. minuti kada je pokušao Gareth Bale.

Seriju promašaja nastavio je Isco, a potom i Cristiano Ronaldo u 33. minuti. Veliku priliku za domaći tim tri minute kasnije propustio je Antonio Sanabria koji je uzdrmao prečku gostujućeg gola.

Još jednu dobru priliku za Gion propustio je Carmona u trećoj minuti nastavka. Do kraja utakmice dobre prilike za Real propustili su Romaldo i Bale, pa se rezultat nije mijenjao. U timu Reala službeni debi na večerašnjoj utakmici upisao je reprezentativac Hrvatske Mateo Kovačić.