0

Primera: Real bez rješenja za Malagin bunker

(Foto: EPA)
Granitna odbrana Malage izdržala je sve nalete Ronalda i družine, te u konačnici iz Madrida neočekivano odnijela jedan bod.

Meč Reala iz Madrida i Malage igran na stadionu Santiago Bernabeu okončan je rezultatom 0:0. Real je prvu priliku na utakmici propustio već u šestoj minuti kada je preko gola šutirao Cristiano Ronaldo.

Veliku priliku u 13. minuti propustio je i Isco, da bi gosti po prvi put zaprijetili u 32. minuti preko Juana Carlosa. Dvije minute kasnije Malagu je spasio golman Kameni prilikom pokušaja Jesea.

Drugo poluvrijeme velikim promašajem započeo je Cristiano Ronaldo, da bi u 59. minuti novu veliku priliku propustio Jese. Gosti su kraj meča dočekali sa igračem manje pošto je zbog nesportskog ponašanja isključen Amrabat. Do kraja utakmice rezultat se nije promijenio.

Real je tako za kratko vrijeme lidersku poziciju prepustio Barceloni.