0
6
0
Spektakl na Gerlandu, 4-4 Lyona i PSG-a Foto: ArhivAFP
Spektakularnu utakmicu su odigrali nogometaši Lyona i Paris St. Germaina. Derbi 25. kola francuskog Le Championnata na Gerlandu je završio bez pobjednika uz čak osam pogodaka (4-4).
Kako se igralo ne bi uistinu bilo nikakvo čudo da je utakmica završila i 10-10. Doslovno u svakoj minuti, pogotovo u prvom dijelu, se dogodila jedna šansa u jednom od dva šesnaesterca. Igralo se brzo i konkretno. Čak se ne može govoriti niti o grubim greškama dviju odbrana. Jednostavno, napadački su obje ekipe bile sjajne i sve je rezultiralo odličnom utakmicom.

Nevjerovatan je za Lyon bio period od 34. do 40. minute. Tada su, u samo sedam minuta, okrenuli vodstvo gostiju 1-0 u vlastito 3-1. No, na kraju se Guillaume Hoarau pokazao kobnim za domaćina. S njim je u 21. minuti započela serija pogodaka, ali je i završila. U četvrtoj minuti nadoknade zabio je sjajan gol glavom za konačnih 4-4. PSG je izgubio čelnu poziciju na tabeli, ali vjerovatno nisu razočarani otišli sa Gerlanda. Bod u Lyonu je uvijek uspjeh.

Inače uz osam pogodaka i ko zna koliko šansi, bilo je i udaraca u okvir gola, ali i fantastičnih odbrana dvaju golmana - Llorisa i Sirige.

Le Championnat, 25. kolo:

Lyon - PSG 4-4 (Gomis 34, Lopez 36, Bastos 40, Briand 58 / Hoarau 21, Nene 45+3, 90+4, Ceara 73)
Ajaccio - Dijon 2-1 (Eduardo 54, Cavalli 55 / Kumordzi 66)
Auxerre - St. Etienne 0-0
Evian - Nancy 2-0 (Berigaud 30, 32)
Montpellier - Bordeaux 1-0 (Utaka 80)
Nica - Caen 1-0 (Mounier 50)
Valenciennes - Lorient 2-0 (Samassa 78, Cohade 81)

Tabela: Montpellier 53, PSG 52, Lille 45, St. Etienne 43, Lyon 40, Marseille 39...