0

SP U20: Ganski nogometaši završili kao treći, pobijedili Irak

Nogometaši Gane do 20 godine završili su Svjetsko prvenstvo u Turskoj na trećem mjestu. U utakmici za bronzu, ove subote, Gana je vrlo lako s 3-0 pobijedila reprezentaciju Iraka...

Na Türk Telekom stadionu u Istanbulu Gana je već do poluvremena vodila 2-0 pogocima Attamaha u 35. minuti, te Assifuah-Inkooma u posljednjim trenucima prvog dijela. Potom je pobjedu zapečatio Acheampong golom u 78. minuti za konačnih 3-0.

Recimo da su mladi ganski nogometaši prije četiri godine, na Svjetskom prvenstvu u Egiptu, bili prvaci.

Podsjetimo i da će tokom subotnje večeri finalnu utakmicu odigrati mladi nogometaši Francuske i Urugvaja.

SP U20, utakmica za 3. mjesto:

Gana - Irak 3-0 (Attamah 35, Assifuah-Inkoom 45, Acheampong 78) Finale: Francuska - Urugvaj (kasnije)