0

Sloboda na koljenima, Željo protutnjao Tušnjem, slavio Leotar

Piše: E. Isanović
(Foto: Klix.ba)
U tri utakmice 24. kola Premijer lige BiH koje su počele u 16:30 sati postignuti su sljedeći rezultati: Sloboda – Željezničar 0:4, Čelik – Leotar 2:3 i Kozara – Široki Brijeg 1:2.

Sloboda – Željezničar 0:4

Lider prvenstva stigao je na Tušanj kao aposolutni favorit. Izabranici Amara Osima tako su se i ponašali na terenu. Potpuno su držali incijativu u prvih 45 minuta. Plavi su došli u vodstvo već u 9. minuti. Pogodak je postigao Muamer Svraka.

Iako su gosti imali još nekoliko prilika, na odmor su otišli sa minimalnom prednošću. Jedinu šansu za domaće imao je Mešanović, ali se spetljao u ključnim trenucima. Sloboda je u uvodinim minutama drugog dijela preuzela incijativu.

Ipak, Svraka drugim golom u 65. minuti riješava pitanje pobjednika. U 75. minuti bilo je 0:3. Poentirao je prvi strijelac Premijer lige BiH - Eldin Adilović.

Muamer Svraka svojim trećim, a za Želju četvrtim golom u 82. minuti potpuno baca na koljena slabašnu Slobodu koja će se do kraja grčevito boriti za opstanak u elitnom razredu.

Izuzetno važna pobjeda tim sa Grbavice u borbi za naslov prvaka.

Čelik - Leotar 2:3

Tim iz Trebinja najavio je da na Bilino Polje dolazi sa namjerom da ne izgubi. Izabranici Borčeta Sredojevića u vodstvo dolaze u 10. minuti kada je poentirao Stojanovski.

Igrao se 17. minut kada su gosti povećali vodstvo. Ovoga puta strijelac je bio Ristović.

U 30. minuti Jusić smanjuje na 1:2. Ipak, tim sa Polica do poluvremena dolazi i do trećeg gola. Cimirot je pogodio mrežu Hinovića u 35. minuti. Leotar je na poluvremenu imao prednost 3:1.

U drugom dijelu domaći kreću agresivno. Smriko propušta dobru priliku u 52. minuti. Trebinjci su odlučili braniti stečenu prednost.

Isaković je u 75. minuti smanjio na 2:3. To je bio konačan rezultat.

Kozara – Široki Brijeg 1:2 Iako su gosti sa Pecare u Gradišku stigli kao veliki favoriti domaći su u uvodnim minutama imali incijativu. Ipak, nisu to uspjeli konkretizirati.

Drugi dio prvog poluvremena pripao je gostima, ali su domaći na odmor otišli sa golom prednosti koji su postigli pred kraj prvog dijela.

U nastavku su nogometaši Širokog krenuli ofanzivno kako bi što prije stigli do poravnanja. Uspjeli su izjednačiti u 60. minuti kada sjajan pogodak iz slobodnjaka postiže Dalibor Šilić.

Za trijumf Širokog pogodio je Roskam u 82. minuti.

1. Željezničar 24 18 4 2 53:10 58
  2. Široki Brijeg 24 15 6 3 37:13 51
  3. Sarajevo 23 13 4 6 37:22 43
  4. Borac 23 13 3 7 31:19 42
  5. Olimpic 23 12 4 7 30:16 40
  6. Zrinjski 23 10 9 4 37:27 39
  7. Zvijezda 23 8 6 9 26:28 30
  8. Čelik 24 7 7 10 26:34 28