Na oduševljenje navijača
783

Slimani nakon gola uzeo zastavu Palestine i napravio potez koji je obišao svijet

H. H.
Alžirski napadač Islam Slimani postigao je gol u pobjedi Alžira nad Somalijom od 3:1 u prvom kolu afričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, a pogodak je proslavio uz zastavu Palestine.

Utakmica se odigrala na stadionu "Nelson Mandela" u Alžiru, a Slimani je meč počeo na klupi i ušao u 68. minutu drugog poluvremena.

Deset minuta prije kraja iskusni napadač je iskoristio ubačaj iz kornera i glavom postigao gol za konačnih 3:1.

Ipak, više pažnje od samog gola privukla je proslava Slimanija koji je uzeo i istaknuo palestinsku zastavu kao znak podrške, što je izazvalo oduševljenje alžirskih navijača, a snimak je vrlo brzo obišao svijet.

Slimani je najbolji strijelac u historiji reprezentacije Alžira sa 47 golova u 97 utakmica.

Alžir je u grupi G kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo zajedno sa Bocvanom, Gvinejom, Mozambikom, Somalijom i Ugandom. Prvoplasirana reprezentacija iz grupe će se plasirati na Svjetsko prvenstvo, dok se drugoplasirane takmiče u baražu.