Premijer liga BiH
0

Slavili Željezničar, Slavija i Čelik

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
U okviru 4. kola BH Telecom Premijer lige danas su odigrana tri susreta, a postignuti su sljedeći rezultati: NK GOŠK - NK Željezničar 2:3, FK Slavija - NK Zvijezda 1:0, NK Čelik - NK Široki Brijeg 2:1.

NK GOŠK - FK Željezničar

Željezničar je od 11. minute poveo u Gabeli. Strijelac je bio Zeba iz slobodnog udarca. Zolotić je oboren na 18 metara od gola GOŠK-a, a Zajko Zeba iz slobodnog udarca dovodi plave u vodstvo. Dvije minute kasnije domaćini su izjednačili preko Jusufbašića. Pred kraj drugog poluvremena Željezničar je ponovo poentirao, ali je gol poništen zbog ofsajda. Gosti iz Sarajeva su na odmor ipak otišli sa jednim golom prednosti kada je Selimović poslao loptu u mrežu GOŠK-a nakon sjajne akcije plavih u 45. minuti.

Na početku drugog dijela utakmice igralo se nešto slabijim tempom, čemu je vjerovtano doprinijela i visoka temperatura, da bi se atmosfera zagrijala, ali i zatresle mreže kako se utakmica bližila kraju. U 79. minuti Zeba je morao napustiti teren zbog povreda, a zamijenio ga je Elvir Ćolić. Samo minutu kasnije Željezničar je povisio prednost na 3:1 preko Adilovića, ali GOŠK je samo minut kasnije uspio smanjiti gol razliku na 2:3. Strijelac drugog gola za GOŠK bio je Jusufbašić. Konačan rezultat 3:2 za Željezničar.

FK Slavija - NK Zvijezda

Slavija je u prvom dijelu utakmice imala prednost od 1:0. U 35. minuti susreta strijelac za domaće je bio Vidić sa bijele tačke. Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao, a Slavija je veći dio vremena dominirala na terenu.

Veći dio nastavka utakmice Slavija je imala inicijativu. Kokot je nekoliko puta imao priliku, ali mreža Zvijezde se nije zatresla. Do kraja susreta rezultat je ostao nepromijenjen, Slavija je slavila sa 1:0.

NK Čelik - NK Široki Brijeg

Domaćin ovog susreta je na Bilinom polju poveo u 14. minuti golom Mešanovića. Nekoliko poluprilika su imali i gostujući igrači, ali je Mešanović ponovo u 40. minuti povisio prednost na 2:0.

Ubjedljivo vodstvo domaćih prekinuo je u 74. minuti Wagner te tako smanjio gol razliku na 2:1, što je bio i konačan rezultat susreta.

Susret između Zrinjskog i Borca počinje u 20 sati u Mostaru.

1. Željezničar 4 3 1 0 8:3 10
  1. Sarajevo 4 3 1 0 7:2 10
  2. Slavija 4 3 1 0 4:1 10
  3. Čelik 4 2 1 1 4:2 7
  4. Rudar 4 2 1 1 6:5 7
  5. Leotar 4 2 1 1 3:3 7
  6. Velež 4 2 0 2 6:4 6
  7. Zrinjski 3 2 0 1 2:1 6