BH Telecom Premijer liga BiH
0

U Bijeljini i Gabeli bez golova

U okviru šestog kola BH Telecom Premier lige, danas su odigrana dva posljednja susreta. GOŠK je u Gabeli dočekao Salviju, dok je Radnik iz Bijeljine bio domaćin Zvijezdi iz Gradačca. Obje utakmice završene su rezultatom 0:0.

NK GOŠK - FK Slavija 0:0

GOŠK je već u petoj minuti mogao do vodstva preko Bekića koji je šutirao glavom, ali je rezultat ostao nepromijenjen. Domaći tim je ponovo zaprijetio preko Jusufbašića i Milinkovića, ali mreža gostujuće ekipe iz Istočnog Sarajeva ostala je netaknuta. Do kraja prvog dijela utakmice, rezultat se nije mijenjao.

U nastavku utakmice, Kokot i Vidić prijetili su golmanu GOŠK-a Soldi koji je u oba slučaja izašao kao pobjednik. I domaća ekipa imala je priliku, ali je Papaz odličnom intervencijom sačuvao svoj gol.

U 77. minuti zatresla se mreža Slavije, ali je gol poništen zbog ofsajda. Ovo je ujedno bila i posljednja velika šansa za promjenu rezultata u Gabeli. Na kraju, nijedan tim nije uspio postići gol.

FK Radnik - NK Zvijezda 0:0

Na stadionu u Bijeljini prvi je zaprijetio domaći tim kada je Ćulum šutirao sa 20-tak metara, međutim, bio je neprecizan. Nakon toga, zaprijetila je Zvijezda, ali se rezultat nije mijenjao.

Radnik je ponovo imao dvije odlične šanse za vodstvo, ali udarci Ristića i Jevtića nisu završili u mreži gostiju iz Gradačca. Prvo poluvrijeme završeno je bez golova na stadionu u Bijeljini.

Od prve minute drugog poluvremena, Radnik je krenuo mnogo ofanzivnije na gol Zvijezde. Prijetili su Ostojić i Krsmanović, ali ponovo bez efikasnije završnice.

U 75. minuti, Radnik je mogao do vodstva, ali je Ostojićev šut spriječila stativa. Nakon toga, zaprijetili su gosti iz Gradačca, ali se Džafić ne snalazi najbolje u šesnaestercu Radnika.

Do kraja utakmice, rezultat se nije mijenjao. Na stadionu u Bijeljini ostalo je 0:0.

Rezultati 6. kola BH Telecom Premijer lige:

GOŠK - Slavija 0:0

Radnik - Zvijezda 0:0

Jučer:

Rudar - Travnik 1:0 (0:0) Gradina - Široki Brijeg 2:2 (1:0) Olimpic - Leotar 1:0 (0:0) Čelik - Borac 1:1 (0:0) Zrinjski - Željezničar 1:0 (0:0) Sarajevo - Velež 4:1 (3:0)

1. Sarajevo 6 5 1 0 15:3 16
  2. Željezničar 6 4 1 1 10:4 13
  3. Zrinjski 6 4 0 2 4:3 12
  4. Slavija 6 3 2 1 4:3 11
  5. Leotar 6 3 1 2 6:4 10
  6. Rudar 6 3 1 2 8:7 10
  7. Olimpic 6 2 3 1 5:4 9
  8. Čelik 6 2 2 2 6:5 8