2

Široki pobijedio Čelik u Zenici 2:0

Piše: A. U.
(Foto: Klix.ba)
Nogometaši NK Široki Brijeg i NK Čelik odmjerili su snage u 14. kolu Premijer lige BiH na stadionu Bilino polje u Zenici, gdje je Široki slavio rezultatom 2:0.

Blijedo prvo poluvrijeme u Zenici. Igrači oba tima u prvih 20 minuta nisu pokazali ništa na terenu.

U 25. minuti žuti karton za Jasmina Mešanovića. Široki je u 29. minuti zaprijetio preko Džidića i Zakarića, ali je Adilović bio uspješniji.

Sedam minuta kasnije, Wagner je isprobao svoj šut sa sedam metara, ali golman Čelika spremno dočekuje loptu.

U 34. minuti Bajraktarević je pokušao sa 16 metara, ali lopta odlazi visoko preko gola Širokog, a u 44. minuti još jedna sjajna prilika za Čelik. Simić je centrirao, Mešanović pokušao glavom, ali lopta odlazi pored gola.

Prvo poluvrijeme završilo je bez golova.

Adilović je i u drugom poluvremenu bio najbolji pojedinac. Ipak, u 75. minuti Wagner ga matira i dovodi Široki u prednost. Akciju nastavlja Marić u 79. minuti, ali ne pogađa mrežu. Ipak, minut kasnije, nakon kornera, Špikić postiže drugi gol za Široki.

U 87. minuti bilježimo sjajan centaršut Kajkuta, ali Mešanović glavom sa pet metara nije uspio savladati Soldu.

Rezultati 14. kola BHT Premijer lige:

Čelik - Široki Brijeg 0:2 Borac-Leotar 1:0 Zvijezda - Travnik 1:0 Olimpic - Slavija 6:0 Rudar - Vitez 2:1 Mladost - Zrinjski 0:2 Velež - Radnik 5:2