Utakmica prekidana više puta
0

Široki Brijeg slavio na Pecari s ubjedljivih 3:0

U posljednjoj utakmici 17. kola Premijer lige BiH na Pecari snage su odmjerili Široki Brijeg i Zrinjski. Slavio je domaćin Široki Brijeg rezultatom 3:0. Strijelci su bili Kordić (45+), Džidić (83) i Roskam (85).

Na samom početku utakmica je prekidana više puta jer su navijači počeli bacati petarde na teren, a potom su gostujući navijači počeli trgati stolice koje su bacali prema terenu. U 17. minuti sudija Pilav povukao je igrače u svlačionicu i utakmica je bila prekinuta više od pola sata. Susret je nastavljen nakon što su gostujući navijači napustili stadion.

Tokom prvih 25 minuta nastavka nije bilo većih uzbuđenja. U nadoknadi koja je trajala 33 minute, pred sami kraj prvog poluvremena, Široki Brijeg je preko svog Krešimira Kordića došao do vodstva od 1:0.

U drugom poluvremenu Široki je nastavio sa napadima i dominacijom na terenu. U 50. minuti Bertoša je pucao prema golu ali bio je neprecizan. Odmah nakon njega u 51. minuti, Široki je imao ponovo veliku šansu kada Wagner dodaje loptu Ćoriću koji je šutira sa osam metara, ali odlazi pored gola.

Sedam minuta nakon toga Široki ponovo napada. Ivanković puca glavom prema golu, ali pogađa prečku. Ista situacija se ponavlja u 58. minutu pokušajem Šilića.

Zrinjski je pokušao uzvratiti udarac i izjednačiti rezultat pokušajem Poredskog u 64. minuti, ali lopta odlazi pored gola.

U 83. minuti sviran je penal za domaćine jer je nogometaš Zrinjskog Josip Sesar igrao rukom. Damir Džidić šutira i dovodi Široki Brijeg u vodstvo od 2:0.

Dvije minute nakon toga Široki je zaključio pobjedu golom Mate Roskama. Utakmica je završena rezultatom 3:0.

U ostalim susretima 17. kola PL BiH postignuti su sljedeći rezultati:

Sarajevo - Rudar 3:0 Zvijezda - GOŠK 2:1 Olimpic - Gradina 2:1 Velež - Čelik 2:1 Travnik - Slavija 1:2 Leotar - Radnik 1:2 Borac - Željezničar 2:0

1. ŽELJEZNIČAR 17 12 2 3 24:11 38
  2. SARAJEVO 17 11 3 3 32:12 36
  3. OLIMPIC 17 9 5 3 21:12 32
  4. ŠIROKI BRIJEG 17 9 4 4 29:12 31
  5. ZRINJSKI 17 9 2 6 15:17 29
  6. SLAVIJA 17 8 5 4 15:11 29
  7. BORAC 17 8 4 5 21:13 28
  8. ČELIK 17 6 5 6 20:18 23