0

Serie A: Pobjede Fiorentine i Udinesea

Ekipe Fiorentine i Udinesea ubilježile su domaće pobjede u prvim utakmicama 23. kola talijanske Serije A. Fiorentina je svladala Atalantu s 2-0, a Udinese je bio bolji od Chieva s 3-0.

Josip Iličić u 16. minuti i Rafal Wolski u 86. bili su strijelci za pobjedu Fiorentine kojoj je ova pobjeda protiv Atalante bila vrlo bitna za podizanje samopouzdanja, nakon što su ''viole'' u zadnja tri nastupa u prvenstvu i kupu upisale jedan remi i dva poraza.

Ante Rebić zbog povrede nožnog palca nije konkurirao za sastav Fiorentine, dok u Atalanti u konkurenciji za ekipu nije bilo Marka Livaje.

Udinese je u pobjedi nad Chievom 3-0 sva tri pogotka postigao u nastavku utakmice. Prvi je u 56. minuti postigao veteran Antonio Di Natale, koji je bio strijelac u četiri od zadnjih pet nastupa za svoj klub u svim takmičenjima. Bruno Fernandes u 74. i Emmanuel Agyemang-Badu u 86. minuti također su bili strijelci za domaću ekipu.

Serie A, 23. kolo: Fiorentina- Atalanta 2-0 (Iličić 16, Wolski 86) Udinese – Chievo 3-0 (Di Natale 56, Fernandes 74, Agyemang-Badu 86) Napoli – Milan (20.45)

Redoslijed: 1. Juventus 59 (-1), 2. Roma 50 (-2), 3. Napoli 44 (-1), 4. Fiorentina 44… 12. Atalanta 27, 13. Udinese 26… 16. Chievo 19…