0

Serie A: Pobjeda Fiorentine u Napulju

Ekipa Fiorentine pobijedila je u 29. kolu talijanskog prvenstva u Napulju domaći Napoli 1-0 pogotkom koji je Joaquin postigao glavom u 87. minuti.

Tri dana nakon što su se obje ekipe oprostile od takmičenja u Evropskoj ligi, Fiorentina je stigla do pobjede kojom je učvrstila četvrto mjesto na tabeli.

''Violama'' je posao olakšala činjenica da je domaćin od 37. minute igrao bez isključenog Faouzija Ghoulama koji je dobio direktni crveni karton.

Serie A, 29. kolo:

Parma - Genoa 1-1 (Schelotto 31 / Cofie 21) Bologna – Cagliari 1-0 (Christodoulopoulos 78 – 11 m) Inter – Atalanta 1-2 (Icardi 36 / Bonaventura 35, 90) Sampdoria – Verona 5-0 (Sansone 4, Renan 23, Soriano 38, 48, Palombo 58) Udinese – Sassuolo 1-0 (Di Natale 26) Napoli – Fiorentina 0-1 (Joaquin 87)

Catania – Juventus (20.45) Lazio – Milan (20.45)

Redoslijed: 1. Juventus 75 (-1), 2. Roma 64 (-1), 3. Napoli 58, 4. Fiorentina 51, 5. Inter 47, 6. Parma 47 (-1)…